Köyceğizli Öğrencilerden Mehmetçik'e Mektuplu Destek

Haber Tarihi : 16.02.2018 19:01:57 Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde, 60 öğrenci, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda yer alan Mehmetçiklere mektupla destek verdi.
A +   A -

Yüksekkum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlere moral desteği sağlamak amacıyla duygularını yazdıkları mektuplar hazırladı.

Öğrencilerin duygularını kaleme aldığı 60 mektup, Mehmetçiklere ulaştırılmak üzere Köyceğiz Askerlik Şubesi Başkanlığı’na teslim edildi.

Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ, “öğrencilerimiz hazırladıkları mektuplar ile askerlere manevi destek vererek, Türk Milletinin arkalarında olduğunu bilmelerini istedi. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık diliyorum. Dualarımız onlarla” diye konuştu.

Öğrencilerin mektuplarını teslim alan Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı İbrahim Baştürk, askerlere verdikleri manevi destekten dolayı gençlere teşekkür etti.

Öğrencilerden Ayşegül Atalay; “Askerlere motivasyon olacağını ve bu mektupları okuyunca gururlanacaklarını düşünüyorum. İnşallah bize cevap yazabilirler” dedi.

Mektuplarla askerlere moral sağlamayı amaçladıklarını dile getiren öğrencilerden Sinan Eşmeli ise şunları söyledi; “Daima gençler ve Türkiye olarak onların arkasındayız.”