Kumbarada Biriken Tekstil Malzemeleri İhtiyaç Sahiplerine

Haber Tarihi : 01.02.2018 14:27:21 Muğla'da cadde ve sokaklara yerleştirilen kumbaralarda biriken 58 ton tekstil malzemesi, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.
A +   A -

Muğla'nın Fethiye ilçesinde cadde ve sokaklara yerleştirilen kumbaralarda toplanan 58 ton tekstil malzemesi, ihtiyaç sahiplerine verilecek.

Fethiye Belediyesince geçen yıl haziran ayında ilçenin farklı noktalarına 142 tekstil kumbarası yerleştirildi. Kullanılmayan ya da ihtiyaç fazlası eşyaların bırakıldığı kumbaralardan 58 ton eşya toplandı. Tekstil ürünleri, açılacak ikinci el mağazasında ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak, kullanılamayacak durumdaki ürünlerin geri dönüşüme gönderileceğini dile getirdi.

Yaz sezonunda mağazanın aktif hale getirileceğini aktaran Kabak, "Projeden dolayı heyecanlıyız. Burada yardımsever Fethiyelilere de çok büyük iş düşüyor. Dolapta giyilmeyen kıyafetlerin bize ulaştırılmasını önemle rica ediyoruz. 'Dolapta bekletmeyin, bize verin' kampanyasıyla daha da fazla kişiye ulaşmak istiyoruz."dedi.