Lise Öğrencileri Şehit Polis Sekin İçin Kulaç Attı

Haber Tarihi : 26.05.2017 18:16:07 Muğla'nın Datça ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen liseler arası yüzme yarışında öğrenciler, İzmir Adliyesi önündeki terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin için kulaç attı.
A +   A -

Datça ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, İzmir Adliyesi önündeki terör saldırısında şehit olan polis memuru Datça Kaymakamı Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fedai Akın tarafından startı verilen yüzme yarışında, 500 metrelik kızlar kategorisinde mücadele eden Bodrum'dan Aysu Türkoğlu birinci, Marmaris'ten İpek Koçoğlu ikinci, Bodrum'dan Melis Serdar üçüncü oldu.

700 metrelik erkekler kategorisinde ise Menteşe'den Egemen Dinçer birinciliği, Mehmet Emre Acar ikinciliği, Datça'dan Kaan Ali Çora üçüncülüğü kazandı.

Yarışlarda madalyaların yanı sıra ilk üçe giren öğrencilere altın hediye edildi. Öğrencilerin ödül ve madalyalarını İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve Datça Kaymakamı Datça'da bağlan' projesinin öğrencilerden ilgi gördüğünü belirten Bakır, 'Bu yıl düzenlenen yarış şehit polis memuru Fethi Sekin anısına gerçekleştirildi. Bu yarışmada emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu vesileyle ülkemizin savunması, insanımızın huzuru ve refahı için vatan toprakları için şehit olan bütün şehitlerimize şükranlarımı bir kez daha ifade etmek istiyorum.' dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise Türkiye'de bir ilk olan proje ile öğrencileri sportif ve sanatsal faaliyetlere yönlendirerek bağımlılıktan uzak tutmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Ekinci, projeye destek veren öğrencilere teşekkür etti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !