Marmaris Kısa Film Festivali Başladı

Haber Tarihi : 07.10.2017 16:19:11 Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali kortej geçişi ve gala gecesiyle başladı.
A +   A -

Festivalin gala gecesinin sunumunu oyuncu Çiğdem Batur ile Onur Gülmek yaptı. Festivalin Direktörü Şeref Öztürk, bir otelde düzenlenen gala gecesinde yaptığı konuşmada, kurumsal olmayan bir toplulukla festivalin 3’üncüsünü düzenlediklerini söyledi.

Amerika, Avrupa, Afrika, Asya ve Avustralya kıtalarından 20 ülkeden filmlerin festivale katıldığını ve gördükleri ilgiden oldukça memnun olduklarını dile getiren Öztürk, olağanüstü ödüller almış filmlerin festivale katıldığını belirtti.

Gala gecesinde "Yaşam Boyu Onur Ödülü" oyuncu Perran Kutman’a verildi.

Ödülü alan oyuncu Perran Kutman 52 yıldır oyunculuk mesleğini yaptığını vurguladı. Oyunculuğu, severek, sayarak ve yüreğini ortaya koyarak yaptığını belirten Kutman, ’onur ödülünü sizin için düşündük’ diye telefon aldığında, 52 yıllık sanat yaşantısının gözlerinin önüne geldiğini dile getirdi. Kutman, boynunu hiçbir şeye eğmediğini, mesleğini severek yaptığını ve yaşam boyu onur ödülü ile 52 yıllık sanat hayatına imza atıldığını söyledi.Dileğinin genç oyuncuların da yüreklerini mesleklerine koyarak uzun yıllar kat edip ödülleri almaları olduğunu vurgulayan Kutman, "Bu ödülle 52 yıllık sanat yaşamıma imza atıldı. Bu kolay iş değil, yürek konmazsa yapılacak iş değil. Günümüzde maalesef her şey sığ bir noktaya konulup hareket ediliyor ki ben o gençler için o zaman üzülüyorum. İstiyorum ki adım adım bir yere gelsinler. Ve o geldikleri yerde durmayı bilsinler. Uzun yıllar sonra da bizim gibi ömür boyu yaşam ödülü alabilsinler" diye konuştu.

3. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali gala gecesine oyuncular Gülsen Tuncer, Recep Aktuğ konuk olarak katılırken, Cem Moreno konser verdi. Festivalin ana jürisi Nebil Özgentürk, Füsun Demirel, Sevinç Erbulak, Alper Turgut ve Ali Otyam’dan oluşuyor. Festival 8 Ekim Pazar günü halka açık ödül töreni ile son bulacak.