Marmaris Ve Nizhnekamsk Belediyeleri Protokol İmzaladı

Haber Tarihi : 17.01.2018 16:02:41 Tataristan Cumhuriyeti petrol sanayisinin çeyreğini barındıran Nizhnekamsk Belediyesi ile Marmaris Belediyesi turizm, yatırım, sivil toplum örgütleri, eğitim ve tarım gibi konularda işbirliği protokolü imzaladı.
A +   A -

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Nizhnekamsk Belediye Başkanı Aydar Metşin başkanlığındaki Tataristan heyeti, işbirliği protokolü imzalamak için ikinci kez Marmaris'e geldi.

Metşin'e, Başkan Yardımcısı Belyaev Radmir, Başkan Danışmanı Maxim Speransky, belediyenin yetkili müdürleri, Begişevo Uluslararası Havalimanı Genel Müdürü Sergey Romantsov ve Havalimanı Ticari İşler Müdürü Kozlov Felix, Dalaman YDA Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Tataristan’ın İstanbul Başkonsolosluğu temsilcisi Albert Yalışev ve Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner de eşlik etti.

Marmaris Belediye Başkan Ali Acar'ın makamında, iki kenti birçok alanda birbirine yakınlaştıracak protokol, Acar ve Metşin tarafından imza altına alındı.

Beş yıl geçerliliğini koruyacak protokolle taraflar karşılıklı işbirliğini geliştirme, dostane ilişkiler kurma konusunda görüş birliğine vardıklarını kabul ederken, önümüzdeki dönemde karşılıklı ziyaretler de gerçekleştirilecek.

İşbirliği protokolü ile sanayi, tarım, turizm, eğitim ve diğer alanlarda halklar arasındaki etkileşimin arttırılması hedefleniyor.