'Mehmetçiğimizin Kanı Yerde Kalmadı'

Haber Tarihi : 04.03.2018 14:26:34 Başbakan Binali Yıldırım, "Aslan Mehmetçik oraları yerle bir etti, kanları yerde kalmadı. Raco’yu da ele geçirdiler, Afrin’e emin adımlarla ilerliyorlar" dedi.
A +   A -

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere Muğla’ya geldi. Dalaman Havalimanı’nda Vali Esengül Civelek tarafından karşılanan Başbakan Yıldırım, daha sonra karayoluyla kongrenin yapılacağı Muğla Kapalı Spor Salonu’na geldi. Yoğun katılım nedeniyle salona sığmayan binlerce kişinin dışarıda beklediğini gören Yıldırım, salona geçmeden parti otobüsünün üzerine çıkarak önce dışarıda kalan Muğlalılara hitap etti. "Yiğitler diyarı Muğla’dan Afrin’deki kahramanlarımıza selam verelim mi" diyerek konuşmasına başlayan Başbakan Yıldırım, “Muğla, başka bir benzerin yok bu dünyada. Böylesine güzel bir şehirden bahsediyoruz. Muğla’nın insanları, Muğla’nın güzelliklerinden daha da güzel. Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’ı 15 Temmuz’da alçaklara teslim etmeyen Muğlalı vatandaşlarımızla gurur duyuyoruz. Cumhurbaşkanımızın size çok selamı var. Kucak dolusu selamı var. Buradan da tabii sizlerin selamını da başım gözüm üstüne deyip Cumhurbaşkanımıza yarın ileteceğim. Hiç merak etmeyin” diye konuştu.

Suriye’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’ndan da söz eden Yıldırım, şöyle konuştu:

“Aslan Mehmetçik oraları yerle bir etti, kanları yerde kalmadı. Raco’yu da ele geçirdiler, Afrin’e emin adımlarla ilerliyorlar.”

Konuşmasını tamamlayan Başbakan Yıldırım, daha sonra kongrenin yapılacağı salona geçti.

(Bekir Tosun - İbrahim Kılınç - Onur Durmuş/İHA)


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !