Menteşe'de Reçel Ve Turşular Yarıştı

Haber Tarihi : 11.11.2018 18:36:34 Menteşe Belediyesi’nin kırsal mahallelerinin ekonomik gelişmişliğini arttırmak amacıyla Yaraş mahallesinde bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ‘Reçel ve Turşu Yarışması’nda mahalle sakinleri hem el emeklerini sergiledi, hem de gelen konuklara ürettikleri doğal ve organik ürünlerinden satarak gelir elde ettiler.
A +   A -

Yaraş Mahalle Muhtarlık binası önünde düzenlenen reçel ve turşu yarışmasına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Mehteşe Kaymakamı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Muğlalı yerli üreticinin ürettiklerini turistik bölgelerdeki otellere satmalarının gayreti içinde olduklarını söyledi.

Başkan Gürün, “Muğla’da oluşan ekonomik harekete kırsalı da mutlaka katmalıyız. Kırsalda üretip kıyıda tüketmeliyiz. Eğer biz bu bağı kurabilirsek kıyıda tüketilen malların toplu üretimini kooperatif vasıtası ile yükseltebilirsek, o zaman turizm tesislerinin dışarıdan mal almasına gerek yok. En azından bir kısmını alabilir, ama büyük kısmını biz karşılayabiliriz. Böylelikle çok güzel bir ekonomik gayda temin edilir ve kırsalda üretilen ürünlerimizi kıyıda otellerimizde tüketebiliriz” dedi.