Menteşe Göledi Ve Sulamasında Çalışmalar Aralıksız Sürdürülüyor

Haber Tarihi : 22.11.2017 13:11:26 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Muğla’da inşa edilen Kavaklıdere Menteşe Göledi ve sulamasında çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Sulama projesinin devreye alınması ile yörede 2 bin 626 dekar zirai arazi suyla buluşacak.
A +   A -

Çalışmalara ara verilmeden devam edilen Menteşe Göledi temelden 37,30 metre yükseklikte inşa ediliyor. 29 milyon TL yatırım bedelli gölette fiziki gerçekleşme oranı yüzde 32’ye ulaştı. 1 milyon 400 bin metreküp su biriktirme hacmine sahip olacak tesiste depolanacak su ile bölgedeki 2 bin 626 dekar zirai araziye sulama suyu temin edilecek.

Ekonomiye Yıllık 2 Milyon 404 TL Katkı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Menteşe Göledi ve sulamasının en kısa zamanda hizmete alınacağını belirterek şunları söyledi: “Ara vermeden devam ettiğimiz çalışmalarla ilk olarak göleti, ardından da sulamasını tamamlayacağımız bu tesisle 2 bin 626 dekar zirai araziyi suya kavuşturmayı hedefliyoruz. Projeyi tamamladığımızda 2017 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 2 milyon 404 TL katkı sağlamayı planlıyoruz”


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !