Milas'ta bilgilendirme toplantısı

Haber Tarihi : 15.11.2009 15:01:29 Milas Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği, toplumun hayvanlara karşı duyarlı olması için bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.
A +   A -

Milas Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği yöneticileri, Milas Belediye Evlendirme Salonu’nda bir toplantı düzenleyerek bugüne kadar yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdiler.
Milas Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Veteriner Hekim Fatih Yalçın, kurulduklarından bu yana yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamada bulunarak: “Ağustos ayında kurulma çalışmalarımızı başlatmıştık. Muğla Valiliği’nce kuruluş onayımız verildi.

Toplantı yapacağımızı belediye anonslarından duyurduk. Katılımın az olması bizi üzdü, ancak bu bizi amacımızdan yıldırmayacak hayvanlarımızı ve doğayı korumaya devam edeceğiz.
Yaptığımız çalışmalarımızdan kısaca bahsetmek gerekirse; kulak küpeleri teminini gerçekleştirdik, sokak köpeklerinin kısırlaştırılması yapıldı ve doğal hayata salındılar.
Trafik kazasında bacağı eklemden kırık olan bir köpeğimiz vardı onun tedavisini yaptık ve şu anda bir ayağı olmadan yaşamına devam ediyor. Bu şekildeki birkaç köpeğimizin de tedavilerini sürdürüyoruz” dedi.

Milas Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Mediha Tekin de “İnsanların duyarlılığı görmek istiyorduk, ancak insanların hayvanlara ve doğaya olan duyarlılığını göremedik. Bizler çalışmalarımıza devam ederek bu duyarlılığı arttıracağız” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !