Milas'ta Tarım Arazileri Sular Altında Kaldı

Haber Tarihi : 19.01.2018 12:54:15 Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Yaşyer, Savran, Damlıboğaz, Ovakışlacık ve Avşar başta olmak üzere daha birçok mahalleyi kapsayan ova, aşırı yağışlarla sular altında kaldı. Meydana gelen sel baskınları nedeniyle mahalleler arasındaki ulaşımı sağlayan yollar ile ekili tarım arazileri zarar gördü.
A +   A -

Uzun süren kuraklığın ardından başlayan ve birkaç gündür bölgeyi etkisi altına alan şiddetli yağışlar, Milas’ta istenmeyen bazı olumsuzluklara yol açtı. Milas’a bağlı birçok mahalleyi kapsayan ve büyük bir bölümü ekili arazilerle kaplı olan ova, yağan aşırı yağmurlar nedeniyle sel baskınlarına maruz kaldı.

Son birkaç gündür, özellikle gece yağan yağmur, ilçe genelinde küçük çaplı maddi zararlara yol açarken, son yağışlarla birlikte ovanın büyük bir bölümü sular altında kaldı. Ekili alanda büyük maddi kayıpların meydana geldiği belirtilirken, öte yandan mahaller arasındaki ulaşımı ve mahalleleri ilçeye bağlayan yollarda da çökmeler meydana geldi.

Meralar da zarar gördü

Meydana gelen sel baskınları sonrası mahallelerin sınırları içerisinde yer alan meralar da, yağışlar nedeniyle zarar görürken, mahalle sakinleri hayvanlarını otlatmak üzere ahırlardan çıkarmadı.

Avşar Mahalle Muhtarı İsmail Kop ile yapılan görüşmede, Avşar Mahallesi’nde çok ciddi bir sıkıntının meydana gelmediğini ancak, Ovakışlacık ve Damlıboğaz mahallelerinin bulunduğu bölgedeki ekili arazilerin büyük ölçüde zarar gördüğünü söyledi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !