Milas’ta Ticari Araç Sürücülerine Eğitim

Haber Tarihi : 22.05.2012 12:46:33 Muğla’nın Milas ilçesinde ticari araç sürücülerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.
A +   A -

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) işbirliğiyle Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda saat 10:00’da başlayan eğitim seminerinde Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi’nde görevli Komiser Mehmet Yüce, Milas’ta faaliyet gösteren, taksi sürücüleri, okul ve işçi servis şoförleri katıldı.

Eğitim seminerinde Milas İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Erkan Dülger, Milas Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Serdar Gökmenoğlu ve Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nurol Paskal’la çok sayıda ticari araç sürücüsü katıldı.

Sürücülerin trafiği daha güvenli hale getirebilmek için dikkat etmesi gereken kurallarla ilgili Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi’nde görevli Komiser Mehmet Yüce görsel öğelerle desteklenen bilgi verdi.

Yüce trafikteki toplam araç sayısı ve kazaya karışan araç tipleri hakkında istatistiki bilgiler verdi. Türkiye’de 16 milyon 200 bin tescilli motorlu araç bulunduğunu anımsatan Yüce, ülke geneli 23 milyonun üzerinde sürücünün olduğuna işaret etti. Ticari araç sayısının toplam araç sayısının yüzde 7,5’e tekabül ettiğini dile getiren Yüce, ticari araç sayısının az olmasına rağmen kazaya karışma riskinin fazla olduğunu söyledi.

Toplantı, sürücülerin sorularının yanıtlanmasıyla son buldu .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !