Milas'ta Yalancı Bahar

Haber Tarihi : 01.02.2018 16:25:22 Milas’ta mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı, badem ağaçlarının çiçek açmasına neden oldu.
A +   A -

Muğla ve ilçelerinde güneşin yüzünü göstermesi ile birlikte doğa yeniden canlandı. Şubat ayında, bahar sevincinin yaşandığı Milas’ta, papatyalar boy atmaya, badem ağaçları çiçek açmaya başladı.

Havaların ısınması ile birlikte vatandaşlar; tarihi ve doğal güzelliği olan bölgelere koştu. Piknik alanlarında doyasıya eğlenen vatandaşlar, ocak ayında 20 dereceyi bulan havanın tadını çıkardı.

Boş zamanlarında fotoğraf çekmekten hoşlandığını belirten bir vatandaş, “Havalar gerçekten çok güzel. Soğukların ardından, böyle güzel havaları değerlendirmek gerekiyor. Ben de fotoğraf makinemi alıp çiçek ve böcekleri çekmeye çıkıyorum. Herkese tavsiyem, bu güzel havalarda evde oturmak yerine güneşten faydalanması.” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, hava sıcaklığı etkisini koruyacak. Ancak, bugünden itibaren gökyüzü bulutlanabilir. Önümüzdeki 3 günlük hava tahmini ise şöyle: Perşembe az bulutlu 6/18, Cuma hafif sağanak yağışlı 8/18, cumartesi çok bulutlu 9/18.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !