Milas’ta Ygs’ye 3 Bin 988 Aday Girecek

Haber Tarihi : 26.03.2012 16:09:33 1 Nisan’da gerçekleştirilecek YGS’ye Milas’ta 3 bin 988 adayın katılacağı bildirildi.
A +   A -

Milas İlçe Sınav Merkezi Yöneticiliği adayların uyması gereken kuralları sıraladı.

1 Nisan 2012 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) Milas ilçe merkezinde 3 bin 988 adayın katılacağı bildirildi.

10.00 ve 12.40 saatleri arasında tek oturum olarak gerçekleştirilecek sınav 18 binada yapılacak.

Milas İlçe Sınav Merkezi Yöneticiliğinden yapılan açıklamada Milas, Bodrum ilçe merkezleri ve köylerinde sınav öncesi ve sırasında her türlü düğün, mevlit, asker uğurlama gibi faaliyetlerin yasaklandığı belirtildi.

Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınava girecekleri binanın kapısında en geç saat 09.00'da hazır bulunmaları gerekiyor.

Adayların sınava gelirken yanlarında mutlaka 2012-YGS Sınava Giriş Belgesi ile nüfus cüzdanı veya pasaport bulundurmaları zorunlu tutuluyor. Üzerinde fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile süresi geçersiz pasaport kabul edilmeyecek. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, 2012-YGS'ye alınmayacak. Bir aday bu belgeleri yanında olmadığı halde sınav merkezi yöneticilerinin, bina ve salon sorumlularının veya ÖSYM temsilcilerinin kararıyla herhangi bir salonda sınava alınmış olsa bile, bu adayın sınavı ÖSYM Yönetim Kurulunca geçersiz sayılacak. Adaylar, sınava gireceği yer bilgisini gösteren ''Sınava Giriş Belgesini'', T.C. Kimlik Numarası ve şifresi ile ÖSYM'nin http://osym.gov.tr internet adresinden kendisi temin edecek .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !