Milas'tan '81 İlin 81 Öğretmenine' Hediyeleri Yola Çıktı

Haber Tarihi : 20.11.2018 16:28:12 Muğla’nın Milas ilçesinde yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğinde, 81 ilde 81 öğretmene, ilçeyi tanıtacak özel hediyeler gönderiliyor.
A +   A -

Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Hediyem 81 ilin 81 öğretmenine’ adlı proje kapsamında hazırlanan koliler, imzalanan protokol ile öğretmenlere gönderiliyor. Bu kapsamda Sakarya Ortaokulu’nda protokol imza töreni düzenlendi.

Düzenlenen törene, Milas Kaymakamı Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas İlçe Tarım Müdürü Eşref Arslan ve öğretmenler katıldı.

Düzenlenen töreninde açıklamalarda bulunan Milas Kaymakamı Milas diye bir yerin varlığını ülkenin dört bir köşesinde herkese bahsettirmiş olduk. Bu anlamlı, sembolik ve güzel düşünceden dolayı başta Milli Eğitim ve Tarım Müdürümüze hem böyle güzel bir düşünceyi ortaya koydukları için hem de birlikte güzel bir çalışmayı başardıkları için teşekkür ediyorum. Ülkemizin dört bir tarafındaki öğretmenlerimize ufacık da olsa, sembolik de olsa bir hediyemiz olsun diye bu düşünceyi bugün hayata geçiriyoruz. Yine PTT Kurumu da bize bu manada destek verdi. Onlara da teşekkür etmek istiyorum. TARİŞ ve yine ilçemizdeki diğer zeytinyağı üreticileri ve Süt Birliği gibi sivil toplum örgütleri de maddi boyutuyla bu ürünlerin temininde bize destek verdiler. Çok teşekkür ediyorum. Milas birlikte hareket etme becerisiyle örnek bir çalışma sergiliyor, her alanda bunun artarak devam etmesini bu iş birliğinin, güç birliğinin ilçemize, ülkemize katkı sağlamasını temenni ediyorum. Ülkemizde birliğe, beraberliğe, birbirimizi sevmeye anlamaya, birbirimize destek vermeye en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde bu küçük kalpleri mutlu edecek, yüzleri güldürecek hediyeyle biz de çorbaya bir tuz koyduğumuza yürekten inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.