Milaslı Gaziler Ayla'yı İzledi

Haber Tarihi : 08.12.2017 17:55:33 Milaslı Gaziler, Kore Savaşı’nda bir subayın Koreli kız Ayla’yla hikayesinin anlatıldığı "Ayla" filmini izledi.
A +   A -

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas şubesi üyeleri ve ailelerinin katıldığı sinema etkinliğinde duygulu anlar yaşadı.

Son zamanlarda adından beğeniyle söz ettiren ve Türkiye’nin 90. Oscar Ödülleri için "yabancı dilde en iyi film" adayı olan ,1950’lerde Kore Savaşı’na katılan Türk askerlerinden biri olan Astsubay Süleyman Dilbirliği ile savaşta öldürülmüş ailesinin yanında bulduğu ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın sevgi ve umutla beslenen gerçek hikayesinden beyazperdeye aktarılan AYLA filmini Milaslı Gaziler ile izleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat: “Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, vatanımızı korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz için ne yapsak azdır.Milas Muharip Gaziler Derneği üyelerimiz arasında Kore gazilerimizde bulunuyor. Kore savaşı sırasında yaşanan ve Kahramanlarının hala hayatta olduğu ’Ayla’ filmi zamansız, mekansız, dil-din ve ırk tanımadan vicdanın nasıl da gerçek bir sevgiyle insanları buluşturabileceğini ve savaşa rağmen gerçek insanlığın nasıl da birleştirici olabileceğini Türkiye insanının fedakar ve güçlü ruhunu yansıtan bir gözle anlatan bu filmi Milas Belediyesi olarak Gazilerimiz ile beraber izledik ve duygulu anlar yaşadık.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat son olarak ;Ayla Filmine konu olan Asteğmen Süleyman Dilbirliği’ni dün itibariyle aramızdan ayrıldı,bu gün ise Dilbirliği’nin acısına ancak bir gün dayanabilen eşini de kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz , ben her ikisine de Allah!tan Rahmet diliyorum” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !