Muğla Büyükşehir Belediyesine Müfettiş Denetimi İddiası

Haber Tarihi : 09.12.2017 18:20:01 Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün: 'İçişleri Bakanlığından 2 müfettiş, pazartesi günü belediyemize gelerek denetim yapacak. Ancak bu rutin bir denetleme, herhangi bir şikayet veya müracaat üzerine gelmiyorlar'
A +   A -

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, pazartesi günü İçişleri Bakanlığından 2 müfettişin denetim yapacağını belirterek, "Ancak bu rutin bir denetleme, herhangi bir şikayet veya müracaat üzerine gelmiyorlar." dedi.

Gürün, gazetecilerin "İçişleri Bakanlığının Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'yi görevinden uzaklaştırmasının ardından mı müfettişler Muğla'ya geliyor?" sorusu üzerine,"İçişleri Bakanlığı'ndan 2 müfettiş, pazartesi günü belediyemize gelerek, denetim yapacak. Ancak bu rutin bir denetleme, herhangi bir şikayet veya müracaat üzerine gelmiyorlar. Bugüne kadar birçok kez denetim geçirdik. Kapımız herkese açık. Anlımız ak, başımız dik. Yasalara uygun görevimizi yürütüyoruz." yanıtını verdi.

Osman Gürün, Büyükşehir Belediyesi'ne ilişkin bazı sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.