Muğla'da Devlet Övünç Madalyası Ve Beratı Töreni

Haber Tarihi : 01.02.2018 22:39:49 Marmaris'te FETÖ'nün darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimine katılan darbecilerle çatışma esnasında gazi olan polislere Devlet Övünç Madalyası takdim edildi Muğla Valisi Civelek: 'Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde milletçe demokrasi zaferi, destanı yazdık' '15 Temmuz gecesi yaşananlar ve milletimizin kahramanları asla unutulmayacak unutturulmayacaktır'.
A +   A -

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Muğla Valisi Marmaris'ten, millete, millet iradesine sahip çıkılmak üzere meydanlara inilmesi çağrısıyla 80 milyonun kenetlendiğini dile getiren Civelek, şunları kaydetti:

"Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet ilkesinde birleştik. Cadde, sokak ve meydanları doldurduk. Tankların üzerine çıkarak, silahlara karşı ölümü göze alarak, hain darbe girişimini bozguna uğrattık. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde milletçe demokrasi zaferi, destanı yazdık. Tüm dünyaya örnek olacak bir duruş sergiledik. Vatana, bayrağa, cumhuriyete, demokrasiye ve aydınlık geleceğe sahip çıktık. Marmaris'te ilçe emniyetinde görevli şehit ve gazilerimiz oldu. Şehitlerimiz her zaman kalbimizdeki mümtaz yerlerini koruyacaklar. Vatan, bayrak, millet, devlet uğruna canlarını seve seve feda eden bütün şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz. Şehitlerimizin emanetleri bizlerin en değerli emanetleridir. 15 Temmuz gecesi yaşananlar ve milletimizin kahramanları asla unutulmayacak, unutturulmayacaktır."

Törende, 15 Temmuz 2016’da FETÖ'nün darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Binbaşı Oğuz Eryılmaz, Muğla İl Başkanı Kadem Mete, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz ve davetliler katıldı.