Muğla'da Okul Servis Şoförlerine Eğitim Semineri

Haber Tarihi : 24.11.2017 14:53:53 Muğla Jandarma Komutanlığı jandarma trafik timlerince taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan servis şoförlerine seminer verildi.
A +   A -

Muğla Kamyoncu Otomobilci ve Şoförler Esnaf Odası Salonu'nda düzenlenen seminerde okul servis hizmetleri yönetmeliğinin değişmesi nedeniyle Menteşe ve Ula ilçesinde taşımalı eğitimde çalışan servis şoförleri ve yüklenici kooperatiflerin yetkililerine bilgi verildi.

Toplantıya, Menteşe İlçe Komutanı Jandarma Yüzbaşı Gürcan Özdilek, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürü Yakup Aksungur, Jandarma Trafik Tim Komutanları Refik Söyler ve Burhan Soydan, Menteşe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Muğla, Ula ve Köyceğiz Şoförler Odası Başkanları, Menteşe ve Ula da taşımacılık yapan kooperatif başkanları ile 100’e yakın okul servis şoförü katıldı.

Eğitimde katılımcılara son zamanlarda gündeme sıkça gelen okul servis hizmetlerinde yaşanan sorunlar ve bunların nedenleri ile sorunların önlenmesi için şoförlerin neler yapması gerektiği anlatıldı.

Şoförlere ekipler tarafından yeni çıkan okul servis hizmetleri yönetmeliği hakkında da bilgi verildi. Eğitim sonunda şoförlerin sorunları dinlendi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !