Muğla'da Seçim Çalışmaları

Haber Tarihi : 21.06.2018 15:26:52 AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor.
A +   A -

Mete, Muğla merkez Menteşe i̇lçesinde ziyaretler gerçekleştirdi.

Menteşe İlçe Başkanı Tamer Topal ve beraberindekilerle Kafaca, Yeniköy, Meke, Muslihittin ve Bağyaka mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Mete, vatandaşlara yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesinin kente hizmet getiremediğini belirten Mete, "Muğla'da CHP'li belediyeler var olan köprülerin korkuluklarını yeniledikleri için açılış töreni düzenliyor. Biz ise devasa yatırımlar yapıyoruz görüyorsunuz, Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi, Menteşe Kapalı Spor Salonu gibi, Kapalı Yüzme Havuzu gibi. Bunları hizmete açtık. Ancak yoğunluktan hala açılış töreni düzenlemedik. Önemli olan vatandaşlarımıza bu büyük hizmetleri sunabilmek." dedi.

Mete, bir vatandaşın "Göcek Tüneli'nden neden geçiş ücreti alınıyor" sorusuna ise şöyle cevap verdi:

"Göcek Tüneli 2001 yılından önce o zamanki hükümetin şu an tüneli işleten şirketle yaptığı anlaşma sonucu yap, işlet, devret sistemiyle yapıldı. Bu bizden önceki hükümetin imzaladığı bir anlaşma. Bu tüneli ücretsiz hale getirmek için çok uğraştık. Ancak anlaşma şartları tamamen tüneli işleten şirketin lehine olacak şekilde yapılmış."

Bu şirketin Göcek Tüneli'ni 2032 yılına kadar işletme hakkı bulunduğunu anlatan Mete, "Göcek Tüneli'nin yanına bir de biz tünel yaptık biliyorsunuz. Bununla birlikte yoğun uğraşlar ve pazarlıklar sonucu tüneli işleten şirketin 2032'ye kadar olan işletme süresini 2026 yılına çektik." diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !