Muğla'daki Göçmen Kaçakçılığı Operasyonu

Haber Tarihi : 09.02.2018 11:09:08 FETÖ üyelerinin de aralarında bulunduğu kişilerin yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmalarını sağladıkları öne sürülen 6 zanlı adliyeye sevk edildi.
A +   A -

Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının da aralarında yer aldığı kişilerin yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmalarına aracılık ettikleri ileri sürülen 6 şüpheli adliyeye gönderildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince göçmen kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan E.G, S.C, T.A.H, H.K, O.C. ve E.K'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, daha sonra adliyeye sevk edildi.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ üyelerinin de aralarında bulunduğu kişilerin Ortaca, Dalaman ile Göcek'ten deniz yoluyla Yunanistan ve İtalya'ya kaçmalarına aracılık ettikleri öne sürülen grubu takibe almış, eş zamanlı operasyonda 6 şüpheli yakalanmıştı.