Muğla'ya FIFA Standartlarında Tesis

Haber Tarihi : 12.01.2018 19:13:49 Muğla’nın Ula ilçesi Karabörtlen Mahallesi’nde yapımı tamamlanan, aydınlatma ve çim kalitesi ile FIFA standartlarında bir tesis olan Ula Bölge Stadı düzenlenen törenle açıldı.
A +   A -

Büyükşehir Belediyesi’nin bugüne kadar spor alanında Muğla’ya kazandırdığı 18’inci tesis olan Ula Karabörtlen Spor Tesisi 60x100 metre ölçülerinde sentetik çim saha, 472 kişilik kapalı tribün, 200 metrekarelik 4 soyunma odası ve hakem odalarına sahip. Ayrıca çevresinde 3 şeritli yürüyüş-koşu yolu, basketbol, voleybol, mini hentbol sahası, uzun atlama kum havuzu ve semt spor aletleri bulunan tesis her yaştan vatandaşa hitap edecek şekilde dizayn edildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Ula Bölge Stadı için düzenlediği açılış törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Ula Belediye Başkanı Ümit Karaarslan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan Ula Belediye Başkanı Ümit Karaarslan, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin Muğla’ya hizmet etmek için var gücü ile çalıştıklarını, Büyükşehir Belediyesi’nin kısa sürede Ula Göleti, spor tesisi, yollar ile Ula ilçesine yatırımlar yaptığını söyledi.

2018 yılında alt yapı, kanalizasyon çalışmaları ile Büyükşehir Belediyesi’nin Ula’ya yatırımlarının süreceğini müjdeleyen Ula Belediye Başkanı Ümit Karaarslan Muğla’ya ve ilçeleri Ula’ya yapılan hizmetler için Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür etti.

“Ülkemiz ve Muğla’mız İçin Spora, Sporcuya Yatırımlarımız Devam Edecek”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Ula ilçemize değil diğer ilçe ve mahallelerimize hizmet edecek, vatandaşlarımızı, gençlerimizi bir araya getirecek uluslararası standartlarda bir tesisi daha Muğla’mıza kazandırıyoruz. Muğla’mızda sporun ve sporcunun yanındayız. Bugüne kadar 18 yeni spor tesisi için 15 Milyon TL yatırım yaptık. Ayrıca spor kulüplerimize 3 Milyon 445 Bin TL nakdi yardım, malzeme ve ulaşım desteği verdik. Geleceğimiz olan gençlerimizin birlikte spor yapması, ilimiz ve ülkemiz için başarılı, ahlaklı, zeki ve çevik sporcular yetişmesi için yatırımlarımız, hizmetlerimiz devam edecek” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !