Muğlalı Belediyeler, Burdur Belediyelerine Örnek Oldu

Haber Tarihi : 10.02.2018 09:19:37 Burdur'un Gölhisar ve Çavdır belediye başkanları, ilçelerinde sokak köpeklerinin kısırlaştırılması ve aşılanması çalışmaları yapan Muğla'nın Dalaman ve Ortaca belediyelerini ziyaret etti.
A +   A -

Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural ve Çavdır Belediye Başkanı Mustafa Uysal, Ortaca ve Dalaman belediyeleri ile Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) bakımevindeki çalışmalarını yerinde görmek için ziyarette bulundu.

Ziyarette, çalışmaların Burdur ve ilçelerinde uygulanabilmesi konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, sokak hayvanları için yaptıkları çalışmaların, il sınırlarını aştığını söyledi.

Dalaman ve Ortaca belediyeleri olarak sokak hayvanları için imzaladıkları protokolle, Türkiye'de örnek bir projeye imza attıklarını belirten Karaçelik, "Belediyeler ve HAYDOS işbirliğinde faaliyet gösteren sokak hayvanları barınağında can dostlarımızın her türlü bakım ve tedavileri yapılıyor. Sadece ilçemizde değil, gelen talepler doğrultusunda farklı yerlerde de sokak hayvanları konusunda çalışmalar yürütüyoruz." dedi.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ise belediyeye ait hayvan ambulansı ile yaralı hayvanların bulundukları ortamdan alınarak, tedavileri için barınağa taşındığını ifade etti.

Sokak hayvanlarının kontrolsüz üremelerinin önüne geçilmesi için barınakta kısırlaştırma operasyonlarının yapıldığını anlatan Şaşmaz, "Kısırlaştırılan köpeklerin kulaklarına küpe ve mikroçip takılıyor. Komşu il ve ilçelere de sokak hayvanlarının bakım ve tedavileri için destek olmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.