Öğrenciler Yaptıkları İcatları Sergilediler

Haber Tarihi : 05.05.2012 15:27:01 Muğla’nın Bodrum ilçesinde bağlı bitez beldesinde bulunan Gülümser Mehmet Danacı İlköğretim Okulu öğrencileri bilimsel icatlarını sergiledi.
A +   A -

Nurol kültür Merkezinde gerçekleşen bilim şenliğine Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Muğla üniversitesi öğretim üyeleri Doç Dr Gonca Kuşçu, Doç. Dr. Melek Altıparmak Karakuş, Yrd. Doç. Dr. Sena Atcer, Dr. Deniz Dikçe, Araştırma Görevlisi Bora Ön, Okul Müdürü Devrim Karakuş, Öğretmenler ve veliler katıldı

3 gün süren bilimsel icat ve projeler (BİP) yarışmasına 73 öğrenci katıldı.

4,5,6,7 ve 8 inci sınıfların katıldığı yarışmada ön eleme yapıldı. 20 öğrenci finale kalmasıyla Nirol Kültür Merkezinde 20 eser jüri ile buluştu. Halk oyunları ile başlayan bilim şenliğinde kısa bir konuşma yapan Gülümser Mehmet Danacı İlköğretim Okul Müdürü Devrim Karakuş bilim şenliğine çok önem verdiklerini belirterek “2005 yılından buyana bir müfredatımız var, bir eğitim programımız var. Ülkemiz için ne kadar önemli bir müfredat ki gecen aylarda bir konferans düzenlemiştik ve o konferansta konuşmacılar artık Türkiye’nin eğitim müfredatını yurdışında da kullanıyorlar demişlerdi. Biz teoriyi bıraktık uygulamaya geçtik. Öğrencilerimiz birbirinden güzel eserler çıkardı ortaya çok güzel işler yaptılar. Ben inanıyorum ki tüm öğrencilerimiz bu uygulamalardan zevk alıyor ve severek yapıyor” dedi.

Konuşmaların ardından ise yarışmada birinci olan öğrencilere ve yarışmada juri olan Muğla Üniversitesi öğretim üyelerine Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan plaketler verdi .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !