'Okçulukta, 'Türkiye De Var' Dedirtmek Büyük Gurur'

Haber Tarihi : 25.10.2017 12:31:19 Açık Hava Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda makaralı yay kategorisinde gümüş madalya kazanan milli sporcu Yeşim Bostan, iki puanla kaçırdığı dünya şampiyonluğunun üzüntüsünü yaşıyor Milli sporcu Bostan:'Türkiye'ye bu kategorideki ilk dünya şampiyonası madalyasını kazandırdım. Benim için çok büyük bir gurur' 'Şu an dünyanın en iyi üç sporcusundan biriyim ama hedefim dünyanın en iyisi olabilmek'
A +   A -

DURMUŞ GENÇ - Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından Meksika'nın başkenti Meksiko'da düzenlenen Açık Hava Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda, makaralı yay kadınlarda gümüş madalya kazanan Yeşim Bostan, dünya şampiyonluğunu iki puanla kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

Yeşim Bostan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, finalde Güney Koreli Yun Soo Song ile eşleştiğini, karşılaşmayı 145-143 kaybedince makaralı yayda dünya ikincisi olduğunu söyledi.

Çok iyi hazırlandığı şampiyonada şampiyonluğu çok istediğini aktaran Bostan, çok heyecanlı geçen yarışmanın her saniyesinde kendisinden hep emin olduğunu dile getirdi.

Bostan, dünya platformunda çok güzel tecrübeler edindiğini belirterek, "İki puanla kaçırdığım şampiyonluğa üzülüyorum. Türkiye'ye bu kategorideki ilk dünya şampiyonası madalyasını kazandırdım. Benim için çok büyük bir gurur. Bayrağımızı orada dalgalandırmak, ata sporumuz okçulukta 'Türkiye de var' dedirtmek büyük bir gurur." ifadelerini kullandı.

- "Hedefim dünyanın en iyisi olabilmek"

Çok sayıda başarısının bulunduğunu vurgulayan Yeşim Bostan, şampiyonanın hayatının en büyük tecrübesi olduğunu bildirdi.

Artık emin adımlarla daha iyisini yapmak için çabalayacağını anlatan Bostan, şöyle konuştu:

"Bu madalya benim için çok güzel şeyleri getirecek. Şu an dünyanın en iyi 3 sporcusundan biriyim ama hedefim dünyanın en iyisi olabilmek. Hedeflerim doğrultusunda adımlarımı atacağım. İlk bu sporla ilgilenmeye başladığımda 'yapamazsın' dediler. Ama hep azmettim. İlk okumu attığım an aslında hayatımdaki eksik parçayı bulmuşum gibi kendimi çok farklı hissettim. O gün okçuluğu hayatımdan bir daha silip atamayacağımı anlamıştım."

Bostan, Türkiye'yi en iyi temsil etmek için çalışma disiplinini hiç bırakmayacağını söyledi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !