Okul Servis Araçları Eş Zamanlı Denetleniyor

Haber Tarihi : 17.10.2017 15:18:06 İçişleri Bakanlığı ve Muğla Valiliğinin direktifleri doğrultusunda Muğla il genelindeki okul servis araçları sabah saatlerinde eş zamanlı olarak denetlendi. Jandarma ve Emniyet Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilecek denetimlerin her gün değişik saatlerde devam edeceği açıklandı.
A +   A -

Öğrencilerin okula gidiş gelişlerinde güvenli bir yolculuk yapmalarının sağlanması ve olası kazaların önüne geçmek amacıyla eğitim- öğretim yılının başlamasından bu yana devam eden denetimlerin sık aralıklara devam edeceği belirtildi. İl genelinde Muğla İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerince eş zamanlı olarak okul servis araçlarında gerçekleştirilen denetimlerde eksik evrak ve trafik kurlarına riayet etmedikleri belirlenen servis araçlarına idari para cezası uygulandı.

Okul servis sürücülerine tespit edilen fiziki eksikliklerin giderilmesi için süre verilirken, verilen süre sonunda servis araçlarının sık aralıklarla kontrol edileceği açıklandı.