Okutur; '2018 Bölgemizde Turizmin Atılım Yılı Olacak'

Haber Tarihi : 12.01.2018 12:03:28 Dalaman, Ortaca Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur, bölge turizmi ve birliğin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
A +   A -

DOKTOB Başkanı Okutur, yaptığı açıklamada, yurt içi ve dışında bölge tanıtımı için acente temsilcilerinin misafir edilerek olumlu bağlantılar kurulduğunu ifade etti.

Ortaca, Dalyan, Köyceğiz ve Dalaman’da çevre gezileri düzenlendi.

Muğla’nın görsel ve yazılı basında tanınması sağlandı. Başta Muğla Valimiz Sayın Esengül Civelek’in, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’ün, Muğla Ticaret Odamız ve bölge belediye başkanlarımızın tamamının çok ciddi sorumluluk aldığı bu kongre sayesinde Dalaman charter seferinin konulması bizi mutlu etti. Önümüzdeki yaz aylarından itibaren Kazakistan’dan turistlerin geleceğini de müjdeleyebiliriz” diye konuştu.İç turizmin canlandırılması hedefleniyor

Yerli turistin önemine değinen DOKTOB Başkanı Okutur; “Anadolu Jet Havayolları ile yapılan toplantıda Karadeniz ve Güney Anadolu’dan, Dalaman’a sezonda seferler konulabilmesi için yoğun çaba harcanıyor. Bölgemize önemli sayıda iç turizmi canlandıracak turist gelmesini sağlayacak çalışmalar yapılıyor. Bütün bu çalışmaların içinde bölge belediye başkanlarımız, Köyceğiz ve Dalaman özellikle tanıtım konusunda ciddi destekler verdiler” dedi.Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’in, Dalyan’da yapılan bütün festivaller ve turizm faaliyetlerinde hem maddi, hem de manevi katkısını esirgemediğini aktaran Okutur, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bölgemizde yeni hazırlatmış olduğu projelerle marka değeri oluşturarak, turizmin gelişmesine katkı sağlayacak hazırlıklar içinde olması turizmcileri mutlu etmiştir. Bölge Belediyelerimizin turizme bakış açısı, bölgemizin turizm ve ekonomisi için çok önemlidir. Bu anlamda turizmci meslektaşlarımız adına Başkanlarımıza teşekkürlerimizi sunarım. Sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimlerle uyumlu çalıştığı ve desteklendikleri sürece sinerji oluşturabilir. 2018 yılı bölgemizde turizm ve ekonominin yılı olacak.”


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !