Ölüdeniz hava oyunları festivali başladı

Haber Tarihi : 14.10.2009 19:49:16 10. Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali Belcekız Plajı'nda düzenlenen törenle başladı. 35 ülkeden 400 sporcunun katılımının beklendiği festivale katılımın az olması moralleri bozdu.
A +   A -

Fethiye'nin Ölüdeniz Beldesi'nde bu yıl onuncusu düzenlenen Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali, katılımcı azlığı ve havanın yağmurlu olması nedeniyle beklenen ilgiyi görmedi. Öğle saatlerinde Belcekız Plajı'nda düzenlenen festival açılış törenine Fethiye Belediye Başka'nı Behçet Saatcı'nın dahi katılmaması, festivale olan ilginin azaldığını gösterdi. Düzenlenen festival açılış töreninde bir konuşma yapan Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, etkinliğin Fethiye'nin tümünün festivali olma yolunda ilerlediğini söyleyerek, "On yıl önce başlayan hava oyunlarında bugünlere çok güzel şeyler kazandırdık. Bugünkü geldiğimiz noktada hava oyunları festivali Fethiye'nin sportif bir festivali oldu. Tüm kurumların desteğiyle bir yıl boyunca hazırlanan etkinliğin bugün yağmura denk gelmesi şanssızlık oldu. Eğer yağmur olmasaydı hava animasyonları ve yamaç paraşütü gösterileri yapacaktık" dedi.

Yapılan törenin ardından microlight ve model helikopter gösterileri yapıldı. Yapılan gösterilerden en ilgi çekeni ise Base Jump atlayışı oldu.

50 METREDEN YERE ATLADI

Türkiye'de sadece 5 kişinin yaptığı Base Jump atlayışı gösterisinin de yapıldığı hava oyunu festivalinde, 50 metre yükseklikteki bir yamaç paraşütünden atlayan Hasan Dökmetepelioğlu, yere metreler kala paraşütünü açarak izleyenlerin yüreğini ağzına getirdi. Yedek paraşüt yada diğer hiçbir önlemin olmaması nedeniyle adrenalin yüklü olan bu gösteriyi izleyenlerin yürekleri ağızlarına geldi. Havanın kapalı olması nedeniyle festival kapsamında yapılacak olan gösteriler öğleden sonraya ertelendi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !