PKK'ya darbe üstüne darbe!

Haber Tarihi : 17.10.2017 10:45:05 Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde, 5 PKK'lının ölü ele geçirildiği operasyondan kaçan ve daha sonra 1'i el bombası ile intihar eden 2 teröristen diğeri ise bugün Dalaman ilçesinde, üzerindeki sahte kimlikle, polis tarafından yakalandı. Ayrıca Siirt'te dün çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen teröristin, sözde "Garisa bölge sorumlusu" Kasım Doğan olduğu belirlendi.
A +   A -

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda kaçan PKK'lı terörist Dalaman ilçesinde gözaltına alındı.

Köyceğiz ilçesinde 5 teröristin etkisiz hale getirilmesinin, bir teröristin de portakal bahçesinde meydana gelen patlamada ölmesinin ardından kaçan diğer bir teröristin yakalanması için bölgedeki çalışmalar aralıksız sürdürüldü.

AA muhabirinin Emniyet kaynaklarından aldığı bilgiye göre, Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kaçan teröristin Dalaman ilçesinde olduğu bilgisi üzerine harekete geçti.

Tanınmamak için imaj değişikliğine gittiği görülen 'Reşit' kod adlı Serbest Şenlik, Dalaman merkezinde kaçmaya çalışırken gözaltına alındı.

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde 4 Ekim'deki yol kontrolünde 4 terörist ve 3 iş birlikçisi yakalanmış, bir gün sonra da Köyceğiz ilçesindeki ormanlık alanda 5 terörist etkisiz hale getirilmişti. Kaçan iki terör örgütü üyesinden biri saklandığı portakal bahçesinde, civardaki vatandaşlarca fark edilmesi üzerine paniğe kapılıp üzerindeki el bombasını patlatmış, diğer teröristin yakalanması için operasyon başlatılmıştı.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST KASIM DOĞAN BÖLGE SORUMLUSUYMUŞ

PKK'nın sözde bölge sorumlusu etkisiz hale getirildi. Siirt'te dün çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen teröristin, sözde 'Garisa bölge sorumlusu' Kasım Doğan olduğu belirlendi

Siirt'te dün etkisiz hale getirilen PKK'lı teröristin sözde bölge sorumlusu olduğu tespit edildi.

Alınan bilgiye göre, Siirt Tillo karayolu uygulama noktasında 'dur' ihtarına uymayan araçtan ateş edilmesi üzerine çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen teröristin Eruh ve Pervari ilçeleri arasındaki sözde Garisa bölge sorumlusu 'Mazlum' kod adlı Kasım Doğan olduğu ortaya çıktı.

Doğan'ın Mardin nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !