Polis broşürle bilgilendiriyor

Haber Tarihi : 28.10.2009 10:06:29 Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, artan yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı geçen ay başlattıkları broşürlü bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor.
A +   A -

Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü asayiş ekipleri vatandaşlara broşür dağıtarak uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Emniyet Müdürlüğü ekipleri Salı Pazarı’nda, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı önlemlerin yer aldığı broşürleri dağıtarak vatandaşları bilgilendirdi.
Broşürlerde yer alan bilgiler uyarılar ise şöyle; “Özellikle kalabalık yerlerde, dolmuş ve otobüsler ile bu araçların duraklarında, alışveriş merkezleri, stadyum, hastane gibi halka açık yerlerde yankesicilere karşı dikkatli olunuz. Ceplerinizi zaman zaman kontrol ediniz. Bankamatiklerde kartınız sıkıştığında hiç kimseden yardım istemeyiniz. Şifrenizi banka yetkilileri dışında kimseye söylemeyiniz. Kalabalık yerlerde yüksek miktarda nakit paranız olduğunu göstermeyin, aksi halde yankesici/gaspçıların hedefi olursunuz. Kapkaç olaylarına maruz kalmamanız için yaya kaldırımlarının yola yakın kısımlarından yürümeyiniz. Çantalarınızı da yola bakan kolunuzda taşımayınız. Değerli eşyalarınızı sigortalatmayı unutmayınız. Adres sormak, para bozdurmak gibi bahanelerle size yaklaşan tanımadığınız şahıslara karşı dikkatli olunuz. Dolandırıcıların sermayesi dildir. Kimsenin sizin dalgınlığınızdan istifade ederek hile ve desiselerle para veya eşyalarınızı almasına, mukaveleler veya senetler imzalatmasına müsaade etmeyiniz. Yolda yürürken, kavga ederek size yaklaşan, yardım isteyen şahıslardan uzak durunuz. Şehirlerarası yolculuklarda tanımadığınız kişilerden yiyecek ve içecek alırken dikkatli olunuz. Ambalajlı da olsa, sigara, içecek ve yiyecek maddelerinin içini uyku verici ilaçlar enjekte edilmek suretiyle soyulabilirsiniz. Kredi kartınız ile ödeme yapmak istediğiniz kredi kartınız bizzat yanınızda POS cihazından geçirilmesine dikkat ediniz. Aksu taktirde dolandırıcı şahıslar kredi kartınızı ikinci defa POS cihazından geçirerek veya kredi kartınızın bilgilerini kopyalamak suretiyle sizi dolandırabilirler. Yankesicilik ve dolandırıcılığa maruz kalmışsanız en yakın polis merkezine müracaat ediniz ya da 155 Polis İmdat’ı arayınız. Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü 512 10 05”


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !