R4 Rafting Türkiye Şampiyonası 1. Ayak Yarışları

Haber Tarihi : 05.04.2018 22:19:28 Muğla'nın Dalaman ilçesinde gerçekleştirilecek yarışlarda 51 takımdan 250 sporcu mücadele edecek.
A +   A -

Muğla'nın Dalaman ilçesinde gerçekleştirilecek R4 Rafting Türkiye Şampiyonası 1. Ayak Yarışları için kortej yürüyüşü düzenlendi.

Dalaman Atatürk Caddesi'den sporcular ve teknik adamların da katılımıyla başlayan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi.

Muğla Valisi Esengül Civelek, yürüyüşün ardından yaptığı konuşmada, yarışmada 51 takımdan 250 sporcunun mücadele edeceğini söyledi.

30 teknik adamın da etkinlik için Dalaman'a geldiğini ifade eden Civelek, "70 rafting hakemi, 30 saha organizasyon ekibi, Dalaman'ın tanıtımı için burada.” dedi.

Spor turizminin gelişmesine büyük önem verdiklerini ifade eden Civelek, "Geleneksel turizmin yanı sıra turizmin tüm çeşitleri için uygun elverişli şartlara sahip kentimizde spor turizminin gelişmesi ve geliştirilmesine büyük önem veriyoruz. Rafting cenneti olan ülkemizde Dalaman Çayı rafting parkurunun gözde bir alan olduğunu, yılın 12 ayı boyunca rafting yapılabilen Dalaman Çayı'nın hem amatör hem de profesyonel sporculara hitap ettiğini biliyoruz." diye konuştu.

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Rafting Asbaşkanı ve Dünya Rafting Federasyonu İkinci Başkanı Fikret Yardımcı da yarışma organizasyonunu en iyi şekilde sürdürdüklerini kaydetti.

Sporcular, programın ardından konaklayacakları otellere geçti.

Yarın başlayacak turnuvada Bulgaristan, Bosna Hersek, İtalya, İran, Kazakistan, Moğolistan, Rusya, Sırbistan ve Ukrayna'dan 250 sporcu şampiyonluk için mücadele edecek.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !