Su Altında Yapılan Resimler Sergilendi

Haber Tarihi : 02.05.2018 19:14:39 Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen çalıştay kapsamında 4 ülkeden 13 ressamın su altında yaptığı resimler izlenime sunuldu.
A +   A -

Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen "Uluslararası Denizlerimiz ve Renklerimiz Sualtı Resim Çalıştayı" kapsamında su altında yapılan resimlerin sergisi açıldı.

Ressam Mine Sarmış'ın hazırladığı ve Fethiye Deniz Ticaret Odasının destekleriyle düzenlenen çalıştaya, Türkiye, Fethiye'deki etkinliğin uluslararası boyut taşıdığını, ilk kez su altında eserlerin topluca sergilendiğini kaydetti.

"Mavi vatanımıza sahip çıkmak istiyoruz." diyen Totrakan, "Denizlerimize altıyla üstüyle sahip çıkalım. Yoksa başkaları çıkıyor. Gençliği denizle buluşturmaya çalışıyoruz. Ortaya çok güzel eserler çıktı. Proje sırasında dalgıç teknesinde dalış için gelenlerin de ilgisini çekti. İnşallah bu gibi projelerin devamı gelir." diye konuştu.

Etkinliği görüntüleyen Tahsin Ceylan ise uluslararası katılımlı etkinlikte su altında verilen emekleri suyun üstüne taşımanın mutluluğunu duyduğunu ifade etti.

Sergi, yarın akşama kadar ziyaret edilebilecek.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !