Teröristlerin Hedefi Turizm Ve AK Parti Teşkilatlarıymış

Haber Tarihi : 26.03.2018 17:04:43 Geçen yıl Muğla’nın Seydikemer ve Köyceğiz ilçesine eylem için gelen ve yakalanan PKK/KCK silahlı terör örgütü üyesi 15 sanık hakkında Muğla Cumhuriyet başsavcılığınca hazırlanan iddianame Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde kabul edildi.
A +   A -

Sanıklardan Veysi Şengil, 2015 yılında örgüte katıldığını, bölgeye yerleştikten sonra ilik hedeflerinin plajlar, oteller gibi turizm faaliyetleri ve Ak Parti teşkilatları olduğunu ifade etti.

Ekim 2017’de Muğla’nın Seydikemer ilçesinde ve Köyceğiz ilçesinde Jandarma ve Polis ekiplerince düzenlenen operasyonlarda 6 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş, 15 kişi de gözaltına alınmıştı. Aralarında tekne kaptanı ve mürettebatının da yer aldığı 15 kişi hakkında Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde kabul edildi. Sanıklar hakkında 15 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. İlk duruşma 9 Mayıs tarihinde Muğla 2’nci ağır Ceza Mahkemesinde yapılacak.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Adan Yigirer, Mustafa Yigirer, Senar Şenlik, Serbest Şenlik, Tahir Şenlik, Velat Aşan, Veysi Şengil, Bahtiyar Şenlik, Ekrem Altay, İsmail Bozdağ, Mehmet Can Yigirer Muğla kıyılarına 4 defa sızma girişiminde bulunduklarını, sonuncusunda yakalandıklarını söyledi.

Reşşo, “1995 yılında örgüte katıldım. Örgütün neden Ege açılımı konusunda ısrar ettiğini bilmiyorum. Ben Köyceğiz ilçesinde Jandarma Özel hareket ve Polis Özel Hareket ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda Alişar kod adlı Rojhat Seçkin, Warger kod adlı İlyas demir, Fırat kod adlı Musa Arslan, Xalit kod adlı Salih Sanrı ve Adıl kod adlı Muhammed Nuri Sıdo etkisiz hale getirilmişlerdi.