TÜGVA'dan Afrin Kahramanlarına Mevlit

Haber Tarihi : 21.02.2018 17:51:50 MUĞLA -Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yatağan Temsilciliği, Afrin’deki Zeytindalı Harekatı’nda şehit olan Mehmetçikler için mevlid-i şerif okuttu.
A +   A -

Muğla’nın Yatağan ilçesindeki Yeni Mahalle Camisinde, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Temsilciliği tarafından Afrin şehitleri için mevlid-i şerif okutuldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 33 gün önce başlatılan operasyondaki şehitler için duaların okunduğu etkinliğe, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Muğla Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürü İlyas Sarıyerli, TÜGVA İlçe Temsilcisi Mehmet Ali Kavgacı, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte, İlçe Müftüsü Abdullah Kılıç, imam hatipler ve İmam Hatip Lisesi öğrencisi Murat Akdağ tarafından mevlid-i şerif okunarak dualar edildi.

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan TÜGVA İlçe Temsilcisi Mehmet Ali Kavgacı, vakıf olarak ortaokul, lise, üniversite ve çalışan gençlere yönelik faaliyetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk faaliyetleri de gerçekleştirdiklerini söyledi.Kavgacı, Afrin’deki Zeytindalı Harekatı’nın önemine vurgu yaparak, “Ortaokullarda medeniyet ve değerler kulübü adı altında çocuklarımıza manevi değerler, vatan ve millet sevgisi aşılamaya, bu gençlerimizin vatan aşığı birer genç olarak yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu programı icra etmemizde Üzeyir Yıldırım hocamızın çok katkısı oldu. Afrin operasyonundaki askerlerimiz orada şehit oluyorlar. Bizim ve vatan için savaşıyorlar. Biz de burada ne yapabiliriz düşüncesiyle hareket ettik ve bir mevlid-i şerif akabinde de tavuklu pilav yaparak onların hayır duasını almak istedik” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !