Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası

Haber Tarihi : 20.05.2018 14:11:51 Yaklaşık bin 500 sporcunun katıldığı şampiyona, açık su yüzme yarışlarıyla sona erdi.
A +   A -

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, Açık Su Yüzme Maratonu ile tamamlandı.

Muğla Valiliği ile Marmaris Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen organizasyonda yarışın startını Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz verdi.

Yarışa bin 1500 metrede 410, 3 bin metrede ise 268 olmak üzere toplam 678 sporcu katıldı. Sporcular bir saat boyunca Marmaris Körfezi'nde yüzdü.

Dünya şampiyonu Miriam Hierath'ın yanı sıra Türkiye, Marmaris çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Dilerim bu etkinlik, uluslararası alanda daha da büyüyerek, insanların koşa koşa geldiği ve mutlu olarak ayrıldığı şampiyonalar zinciri olacak. Eylül ayında Bodrum'da yapacağımız şampiyonaya bütün yüzücüleri bekliyoruz." diye konuştu.

Kısa kulvar, açık deniz bayrak ve açık deniz yarışları ile 5 gündür devam eden şampiyonaya yaklaşık bin 500 sporcu katıldı.