Uluslararası Milli Düşün Yerli Üret Sempozyumu

Haber Tarihi : 12.04.2018 16:05:40 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çelik: 'Bu devirde üretmek yetmiyor. Ürettiğimizi daha nitelikli hale getirmemiz, ürettiğimizden katma değeri daha yüksek ürünler yapmamız gerekiyor'
A +   A -

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, "Bu devirde üretmek yetmiyor. Ürettiğimizi daha nitelikli hale getirmemiz, ürettiğimizden katma değeri daha yüksek ürünler yapmamız gerekiyor." dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, "Uluslararası Milli Düşün Yerli Üret Sempozyumu" düzenlendi.

Çelik, burada yaptığı konuşmada, milli ve yerli üretime önem verdiklerini söyledi.

Bu konuda son yıllarda önemli adımlar atıldığını, özellikle savunma sanayinde ciddi çalışmalar yürütüldüğünü dile getiren Çelik, kendilerinin de inceleme, araştırma ve inovasyona ağırlık verdiklerini ifade etti.

Bilgi ve teknoloji çağında sadece üretimin yeterli olmadığına dikkati çeken Çelik, şunları kaydetti:

"Bu devirde üretmek yetmiyor. Ürettiğimizi daha nitelikli hale getirmemiz, ürettiğimizden katma değeri daha yüksek ürünler yapmamız gerekiyor. Ürettiği bilgi ve geliştirdiği teknolojiyi ülke ve insanlığın yararına yenilikçi ürün olarak hizmetlere dönüştüren bir Türkiye'nin olması gerektiğine inanıyoruz."

Muğla Valisi Muğla'ya özgü ürünler, güneş enerji sistemleri ve çeşitli Ar-Ge çalışmaları sergilendi.

Çelik, Civelek ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş ile iş adamı Ethem Sancak sempozyum öncesi stantları gezerek, ürünler hakkında bilgi aldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !