Yelken Açıklaması CFM-BAYK Kış Trofesi

Haber Tarihi : 05.05.2018 21:51:04 Muğla'nın Bodrum ilçesinde farklı illerden 43 teknede yaklaşık 400 sporcunun katıldığı CFMBAYK Kış Trofesi yarışlarının ilk günü tamamlandı.
A +   A -

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübünce (BAYK) düzenlenen CFM-BAYK Kış Trofesi'nin altıncı ayak yarışlarının ilk günü tamamlandı.

Bodrum açıklarında, IRC-A, IRC-B ve destek olmak üzere üç sınıfta 8 grup olarak yapılan altıncı ayak mücadelesine, farklı illerden 43 teknede yaklaşık 400 sporcu katıldı.

Yarışlarda özellikle teknelerin birbirine yakın ilerlediği başlangıç hattında heyecanlı anlar yaşandı. Start esnasında iki teknenin çarpışması ise kısa süreli paniğe neden oldu. Hasar oluşan teknelerden biri yarışa devam ederken hasarı daha büyük olan diğer teknenin ekibi yarıştan çekildi.

Tüm sınıflardaki tekneler yaklaşık 14 millik Kargı Adası- Köçek Sığlığı- Çelebi Adası- Görecek Adası rotasında yarıştı. Yedi etaptan oluşan ve her ayağı iki gün süren organizasyonun ilk gün mücadelesinin ardından tekneler limana döndü.

Yarışlar yarın tamamlanacak.

Organizasyonun bir önceki ayağında dereceye girenlere düzenlenen törenle kupaları verildi.