Yelken Açıklaması TYF Kış Kupası Yarışları

Haber Tarihi : 03.02.2018 18:36:47 Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen organizasyon sona erdi.
A +   A -

Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Kış Kupası Yelken Yarışları sona erdi.

Fethiye Belediyesinin katkılarıyla TYF tarafından Çalış mevkisinde gerçekleştirilen yarışlarda, 420, RS:X, RS:One ile Techno 293 sınıflarında 150 sporcu mücadele etti.

Yarışlar sonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan TYF Başkan Vekili Ceyhun Üstüner, Fethiye'de iki haftadır sporcuların güzel mücadeleler yaptığını söyledi. Organizasyona katılan tüm sporcuları tebrik eden Üstüner, yelkencilere gelecek yarışlarda başarı diledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ise gençleri sporun güvenli ortamında tutmaktan mutlu olduklarını ifade etti.

İki haftadır yelken yarışları için çok sayıda sporcu ve yarışseveri Muğla'da ağırladıklarını kaydeden Öçalmaz, "Spor turizmine de ciddi bir katkı sağlandı. İl genelinde TYF'nin yarışlarının yanı sıra kano, kürek ve farklı dallarda müsabakalar yapılıyor." diye konuştu.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da ilçede güzel bir etkinliğin gerçekleştirildiğini, yelkencileri Ocak 2019'da da tekrar Fethiye'ye beklediklerini dile getirdi.

Yarışlarda kategorilerinde dereceye giren sporcular şunlar:

- 420 genel:

1. Deniz Saltık - Aylin Tezol (Gökova Yelken Kulübü - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü)

2. Begüm Böke - Zeynep Koçyiğit (Fenerbahçe Doğuş Yelken)

3. Erin Şarlak - Umut Kutlu (İstanbul Yelken Kulübü)

- 420 kız:

1. Deniz Saltık - Aylin Tezol (Gökova Yelken Kulübü - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü)

2. Begüm Böke - Zeynep Koçyiğit (Fenerbahçe Doğuş Yelken)

3. Doğa Demirel - Zeynep Berrin Göl (Fenerbahçe Doğuş Yelken)

- 420 17 yaş altı:

1. Erin Şarlak - Umut Kutlu (İstanbul Yelken Kulübü)

2. Umut Kartal - Ali Beren Adamcil (Era Bodrum Yelken Kulübü)

3. Atahan Böge - Okay Aksun (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi)

- 420 karma:

1. Alçin Subaşı - Ege Çikoğlu (Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü)

2. Okyanus Arıkan - Derya Arman (Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü)

- RS:X genel:

1. Batuhan Arslan (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi)

2. Luis Göktepe (Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü)

3. Bora Vural (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi)

- RS:X genç erkek:

1. Batuhan Arslan (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi)

2. Luis Göktepe (Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü)

3. Bora Vural (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi)

- RS:X genç kız:

1. Naile Laçin Felek (Ferdi)

2. Eda Yavuz (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi)

- RS:X erkek:

1. İsa Pamir Saçkan (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi)

- RS:One erkek:

1. Taha Günay Şaşmaz (Beylikdüzü Rüzgar Sörfü Spor Kulübü)

2. Ege Kocaoğlu (Türk Balıkadamlar Kulübü)

- Techno 293 13 yaş altı genel:

1. Naz Enis (Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü)

2. Artun Şenol (Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü)

3. Bora Gürcan Okta (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi)

- Techno 293 13 yaş altı kız:

1. Naz Enis (Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü)

2. Duru Ocakçı (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi)

3. Duygu Naz Bozkaya (Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü)

- Techno 293 15 yaş altı genel:

1. Mustafa Göktuğ Koçak (Türk Balıkadamlar Kulübü)

2. Louisa Alexandra Schmidt (Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü)

3. Ozan Türker (Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü)

- Techno 293 15 yaş altı kız:

1. Louisa Alexandra Schmidt (Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü)

2. Sezer Tuğçe Akyıldız (İçdaş Spor Kulübü)

3. Bahar Savcu (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi)

- Techno 293 17 yaş altı genel:

1. Miray Şakı (İçdaş Spor Kulübü)

2. Ayşe Zeynep Türkoğlu (İçdaş Spor Kulübü)

3. Toprak Nardalı (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi)

- Techno 293 17 yaş altı kız:

1. Ayşe Zeynep Türkoğlu (İçdaş Spor Kulübü)

2. Nehir Helvacıoğlu (İçdaş Spor Kulübü)

3. Eylül Eren (Türk Balıkadamlar Kulübü)