Yolsuzluk iddialarına yanıt verdi

Haber Tarihi : 27.10.2009 09:43:46 Güllük Belediye Başkanı Aytunç Kayrakçı, yolsuzluk iddialarının gerçeği yansıtmadığını iddia ederek, “İddiaların tümü iftira yalan ve yanlıştır” dedi.
A +   A -

Güllük Belediye Başkanı Aytunç Kayrakçı, belediye binası önünde son zamanlardaki yolsuzluk iddialarıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Kayrakçı, “Belediyemiz yazı işleri müdürlüğü görevini yürütmekte olan Eşref Önal’ın 21 Ekim 2009 tarihli mahalli basına yansıyan iddiaların tümü iftira yalan ve yanlıştır. Konu yargıya intikal ettirilmiş olup belediye başkanı olarak yargıya taşınmış bir konu hakkında kamuoyu önünde teferruatlı bir açıklama yapmayı gerek bağımsız yargıyı olan güvenimiz gerekse işgal ettiğimiz makamın öneminden dolayı uygun bulmuyorum” dedi.
Kamuoyunu birazcıkta olsa aydınlatmak adına şunları söylemek istediğini belirten Kayrakçı, “Değerli halkımızın sağduyulu davranarak yargı sonucunu beklemesini sonuçta eğer bir suç unsuru varsa suçlu kim olursa olsun şahsımda dahil gerekli davranışın bizzat benim tarafımdan uygulanacağının bilinmesini istiyorum. İlgili memurun 19 Ekim tarihinden beri bilgim dışında bu olayları yapmasına rağmen (bu tarih Sn. Eşref Önal’ın bizim yazı işlerinde istediğimiz performansı yakalayamaması ve bazı yasal konularda bizi yanılgılara düşürebileceği kaygısı ile yeni bir memur ataması yaparak kendisini başka bir birimde görevlendireceğimizi kendisine sözlü olarak tebliğ ettiğimiz tarihtir) sanki benim tarafımdan yönlendirilmiş gibi basın açıklaması yapmış olması da kasıtlı değilse bile benim adımı yanlış kullanarak kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir girişimdir” diye konuştu.
Yaptıkları çalışmalardan da söz eden Kayrakçı, şunları söyledi: “Geçmiş dönemlerde 5 yıl içinde yapılamayan birçok hizmeti 7 ay gibi kısa bir sürede yaptığımız herkes tarafından görülmüştür. Şimdiye kadar başımı öne eğecek bir hareket içinde olmadım. Bundan sonrada ne kendi başımı ne de sizin başınızı öne eğecek bir hareket içinde olmayacağımızı tüm arkadaşlarımla birlikte huzurlarınızda bir kere daha tekrarlıyorum. Sizlerden sabır ve metanetle yasal sürecin sonucunu beklemenizi istiyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum”


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !