Zeytin Dalı Harekatını Sosyal Medyadan Eleştiren 2 Kişi Tutuklandı

Haber Tarihi : 23.01.2018 14:38:13 Sosyal medya hesaplarıyla ’Zeytin Dalı Harekatı’ ile ilgili yaptıkları paylaşımlarda halkı kin ve düşmanlığa tahrik edip, terör örgütünün propagandasını yaptıkları’ iddia edilen HDP Muğla İl Eş Başkanı Fatoş A. ile HDP üyesi M.P., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
A +   A -

TSK’nın 4 gün önce Suriye’nin Afrin bölgesindeki terörist unsurlara yönelik olarak başlattığı ’Zeytin Dalı Harekatı’ aleyhinde sosyal medya hesaplarında paylaşım yapan HDP Muğla İl Eş Başkanı Fatoş A. ile HDP üyesi M.P, dün Bodrum Terörle Mücadele Amirliği ekiplerinde gözaltına alınmıştı. Bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen 2 kişi çıkarıldıkları mahkemece ’halkı kin ve düşmanlığa tahrik edip, terör örgütünün propagandasını yaptıkları’ suçlamasıyla tutuklanarak Muğla Kapalı Cezaevi’ne sevk edildi.

Mahkemeyi şahısların yakınları, arkadaşları ve bazı partililer de takip etti. Adliye önünde toplanan gurup, tutukluların adliye çıkışını takip eden basın mensuplarına ise tepki gösterdi. Yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeden çıkan şüphelilerden Fatoş A. “Barışı savunduğum için tutuklandım” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !