DALAMAN HABERLERİ / Muğla

 • Kültür Ve Turizm Bakanı Kurtulmuş Muğla'da 'Özellikle savaşların, kavgaların, çatışmanın giderek yoğunlaştığı bir ortamda, halkların kültürlerini birbirine yaklaştırmak bakımından turizmin son derece önemli olduğunu görüyoruz' 'Hindistanlı dostlarımızın Türkiye'de daha rahat seyahat etmelerini, tabiri caiz ise burayı kendilerinin bir ikinci evi olarak kabul etmelerini sağlayacak kültürel, sosyal alt yapıya sahip olduğumuzu biliyoruz'.
 • Kültür Ve Turizm Bakanı Kurtulmuş Muğla'da Açıklaması 'Türkiye'nin önümüzdeki dönemdeki hedefi 30 milyon turist ve 30 milyar dolar turizm geliridir. Bu hedefe 2023'te ulaşmayı hedefliyorduk. Ama geçen seneki kriz biraz ayaklarımızdan çekti. Sonuçta çok da gecikmeden Türkiye bu hedefine ulaşacak inşallah. Bunun için nitelikli, daha çok para harcanan turizm alanlarını da artırmamız lazım' (Turist getiren uçaklara yakıt desteği) Yeni destek paketi hazırladık, bitirdik. Maliye Bakanlığı ile son rötuşlarını yapacağız. Başbakanlığa sunacağız. Bakanlar Kurulu kararı gerekiyor biliyorsunuz. O kararla da inşallah yeni desteklerimiz sürecek. Şunu söyleyeyim; ölü mevsimleri de kapsayacak, hatta ölü mevsimde getirenlere daha çok destek verecek bir model üzerinde çalıştık'
 • TAFI Kongresi Başladı TAFI Başkanı Chuch: 'Buraya gelmemizin amacı Hindistanlı turist sayısını artırmak. Sadece İstanbul, Antalya gibi çok belirgin yerler değil Türkiye'nin geneline ulaşabilmek'
 • 3. Dalaman Yeşil Elmas Bisiklet Festivali Festivale yaklaşık 150 sporcu katıldı.
 • PKK'lıların Denizden Sızma Girişimi Terörist İfadesinde Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 5 terör örgütü PKK mensubunun ölü ele geçirildiği çatışmadan 12 gün sonra Dalaman'da yakalanan 'Reşit' kod adlı terörist Serbest Şenlik, ifadesinde, Suriye'nin Lazkiye kentinden Muğla'ya nasıl sızdıklarını anlattı Tutuklanan Şenlik'in ifadesinden: 'Yaklaşık 1,5 ay önce Lazkiye'den 7 kişi deniz yoluyla Muğla'ya geldik. Gemideki 3 mürettebat bizi açık sularda küçük bir sandala bıraktı. 7 kişi bindiğimiz sandal alabora olduğundan yüzerek karaya çıktık'
 • GÜNCELLEME - Muğla'daki Terör Operasyonları Dalaman ilçesinde yakalanan PKK'lı terörist ile akrabası tutuklandıADLİ SÜREÇ EKLENDİ.
 • Dalaman'da Yakalanan PKK'lı Terörist Adliyeye Sevk Edildi Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde 5 teröristin etkisiz hale getirildiği, birisinin ise kendini patlattığı operasyon kapsamında aranan ve Dalaman’da yakalanan terörist ile onu almaya gelen akrabası adliyeye sevk edildi.
 • Muğla'daki Terör Operasyonları Dalaman ilçesinde yakalanan PKK'lı terörist ile akrabası adliyeye sevk edildi.
 • Dalaman'da Otomobil Şarampole Devrildi; 1 Yaralı Dalaman Havalimanı yolunda meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
 • Dalaman CHP'de Öner Güven Tazeledi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dalaman ilçe teşkilatının olağan kongresinde mevcut başkan Kamil Ayhan Öner güven tazeledi.
 • Dalaman'da Cezaevi Firarisi Kontrolde Yakalandı Muğla’nın Dalaman ilçesinde, kasten öldürme suçundan aranan cezaevi firarisi yakalandı.
 • Muğla'da Trafik Kazası Açıklaması 2 Yaralı Muğla'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • Muğla'da Cezaevi Firarisi Yakalandı Muğla'da kasten öldürme suçundan aranan cezaevi firarisi, Dalaman ilçesinde gözaltına alındı.
 • Kaçan Terörist 'Lösemi Hastasıyım' Diyerek Saçlarını Kazıtmış Köyceğiz ilçesinde 5 teröristin ölü ele geçirildiği çatışmadan kaçtıktan 12 gün sonra yakalanan teröristin, Dalaman'da tanınmamak için gittiği berbere kendisini lösemi hastası olarak tanıtıp saçlarını kazıttığı ortaya çıktı Polis ve jandarma özel harekat timlerinin gece gündüz izini sürdüğü teröristin ifadesinden saklandığı ormanlık alanda çoban kulübelerinden erzak ve narenciye bahçelerinden portakal çalarak hayatta kaldığı anlaşıldı.
 • Dalaman Havalimanı'ndaki Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı Senaryo gereği, uçuş sırasında yaşadığı teknik bir problem nedeniyle düşen, 172 yolcusu ve 8 mürettebatı bulunan uçağa müdahale edildi.
 • Muğla'da Yakalanan Son PKK'lı Terörist Sağlık Kontrolünden Geçirildi Muğla’da 6 teröristin etkisiz hale getirilmesinin ardından firarda olan ve bugün yakalanan son terörist, sağlık kontrolü için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi.
 • GÜNCELLEME - Muğla'daki Terör Operasyonları Köyceğiz ilçesinde güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda, kaçan PKK'lı terörist Dalaman ilçesinde yakalandı Yakalanan terörist ile kendisini ilçeden almaya gelen akrabası, Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildiSAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİKLERİ BİLGİSİ VE VALİLİK AÇIKLAMASI EKLENDİ.
 • Yakalanan Teröristin Kimliği Belirlendi Muğla’ya deniz yoluyla giriş yaptığı belirlenen 19 teröristten geri kalan son terörist de sabah saatlerinde Dalaman Otogarı’nda yakalandı. Yakalanan teröristin Reşit kod adlı Serbest Şenlik olduğu belirlendi.
 • Muğla'da Aranan Son Terörist De Yakalandı Muğla’ya deniz yoluyla giriş yaptığı belirlenen 19 teröristten geri kalan son terörist de sabah saatlerinde Dalaman Otogarı’nda yakalandı.
 • İngiliz Acente Temsilcilerinin İkinci Grubu Dalaman'da Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün organizasyonu ve YDA Dalaman Havalimanı işbirliği ile Muğla bölgesine gelen İngiliz Acentelerin temsilcileri Ölüdeniz’de yamaç paraşütü deneyimi yaşadıç.
 • İngiliz Acente Temsilcileri Muğla'da İngiliz acente temsilcileri Ölüdeniz'de yamaç paraşütü yaptı.
 • Dalaman Bölgesine Gelen Rus Turist Sayısında Artış YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Güvenç: 'Dalaman bölgesine 2015'te gelen 172 bin Rus turist sayısının bu sene yaklaşık 250 bine ulaşmasını bekliyoruz' Intourist ve Thomas Cook Rusya Genel Müdür Yardımcısı Bölükbaşı: 'Dalaman bölgesine şu anda Rusya'dan ortalama 230 240 bin civarında turist geliyor. Hedefimiz bunu 500 bine çıkarmak'
 • Rus Turist Sayısında Tüm Zamanların Rekoru Kırıldı Rusya’nın en büyük tur operatörlerinden Intourist’in 2017 yılında Türkiye’ye yaklaşık 1 milyon civarında Rus turist getirdiği bildirildi.
 • 2017 Dünya Kiteboard Ligi 'WKL Amarok Dünya Kupası Akyaka' adıyla düzenlenen organizasyonda sporcular rüzgarın olmaması nedeniyle bugün yarışamadı.
 • Kaçan Hainler Havadan Karadan Aranıyor Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde 5 teröristin ölü olarak ele geçirildiği operasyonda kaçan 2 teröristin yakalanması için havadan çalışma başlatıldı.
 • İngiliz Havayolu Şirketi Monarch Airlines'ın İflas Etmesi Muğla'nın Dalaman, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde tatil yapan İngilizler kiralanan charter uçaklarla ülkelerine gönderildi YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Güvenç: 'Türkiye için herhangi bir problem yok. Şu anda tatilini yapmakta olan yolcular tatillerini bitirecekler ve yine kendilerine tahsis edilmiş uçaklarla geri dönecekler'
 • İngiliz Havayolu Şirketi Monarch Airlines İflas Etti İngiltere’nin en büyük havayolu şirketlerinden Monarch Airlines, operasyonlarını durdurduğunu açıkladı. Muğla’ya en fazla turistin geldiği İngiliz pazarında yaşanan şok iflas sonrası tatillerini tamamlayan yolcular Türk şirketlerinin kiraladığı Charter uçakla ülkelerine gönderiliyor.
 • Türkiye'de Turizmi 4 Mevsime Yayma Çalışmaları Olumlu Sonuç Vereye Başladı Türkiey’de turizmi 4 mevsime yayma çalışmaları sonuç vermeye başladı. Ukrayna’nın Kiev, Kharkiv ve Liviv kentlerinden gelen 100 acente sahibi, sanatçı ve Ukraynalı gazeteciler Dalaman’a geldi. Turizmi 4 mevsime yayma projesi kapsamından Ukraynalı heyetin bir dizi programda bulunacağı belirtildi.
 • Ukraynalı Acente Sahipleri Dalaman'da Ukraynalı acente sahipleri, gazeteci ve sanatçılar, YDA Dalaman Havalimanı'nda Türk lokumu ile karşılandı.
 • Büyükşehir'den 4 İlçeye 739 Bin TL'lik Spor Yatırımı Muğla Büyükşehir Belediyesi spora ve sporcuya desteklerini sürdürüyor. İl genelinde birçok spor alanı inşa eden ve vatandaşların kullanımına sunan Büyükşehir Belediyesi bunlara her gün yenilerini ekliyor.
 • 2017 Dünya Kiteboard Şampiyonası Muğla'da 58 Ekim'de düzenlenecek şampiyonanın Türkiye ayağına katılacak ilk sporcu kafilesi, YDA Dalaman Havalimanı'nda törenle karşılandı.
 • Dünya Kiteboard Şampiyonasının Türkiye Ayağı Akyaka'da Yapılacak Dünyanın en iyi Kiteboard (Su sörfü) parkurları arasında gösterilen Gökova Körfezi içinde yer alan Akyaka sahilinde Dünya Kiteboard Lig Şampiyonluğu’nun Türkiye ayağı, 5-8 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak. WKL Amarok Dünya Kupası Akyaka adıyla düzenlenecek şampiyonaya 19 ülkeden 40 sporcu katılacak. Dünya turunun önemli bir durağı olan etkinlikte Türk sporcular da yarışacak. Şampiyonada dereceye giren sporculara Kiteboard branşının en yüksek para ödülü verilecek.
 • Araç Bisiklete Böyle Çarptı Muğla’nın Dalaman ilçesinde, aracın bisiklete çarptığı kaza bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
 • Dalaman'daki Kaza Güvenlik Kamerasına Yansıdı Muğla’nın Dalaman ilçesinde, otomobil ile bisikletin karıştığı kaza anı yakındaki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
 • Bulgaristan'dan Gelen İlk Turist Kafilesi Türk Lokumuyla Karşılandı Bulgaristan’dan Muğla’nın Dalaman ilçesine charter seferiyle gelen ilk turist kafilesi, Türk lokumuyla karşılandı.
 • Muğla'yı Turizmde Uçuracak Anlaşma Hindistan Seyahat Acentaları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, 2 yılda bir gerçekleşen olağan kongrelerinin 27-29 Ekim’de Dalaman’da yapılmasına ve Hindistan için yeni destinasyon olarak Muğla’nın tanıtılmasına karar verdi.
 • Bulgaristan'dan Dalaman'a Charter İle İlk Turist Kafilesi Bulgaristan'dan Muğla'nın Dalaman ilçesine charter seferiyle gelen ilk turist kafilesi, havalimanında Türk lokumuyla karşılandı.
 • Dünyanın En Büyük Turizm Acentelerinden TAFİ Kongresini Türkiye'de Yapacak Hindistan Turizm Federasyonu, Travel Agents Federatıon of India’nın (TAFI) 11. Olağan Kongresinin Muğla’da yapılacağı açıklandı.
 • Büyükşehir Yaz Spor Okullarına Görkemli Kapanış Muğla Büyükşehir Belediyesi yaz spor kursları Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün’ün katıldığı şenlikle sona erdi.
 • Sıtma Konusunda Bilgilendirilen Umrecilerden Kan Örneği Alındı Muğla’da yıl boyunca umreye gitmeyi planlayan adaylar, sıtma hastalığı konusunda bilgilendirildi. Eğitimin sonunda adaylardan kan örneği alındı.
 • Dalaman'da FETÖ Operasyonu; 1 Tutuklama Dalaman’da FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan bir kişi tutuklandı.
 • F-16 Pilotları Yazılı Emir İstemiş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te konakladığı otele saldıran 3 helikopterin düşürülmesi için Korgeneral Yılmaz Özkaya’nın Dalaman’da bulunan 2 adet F-16 pilotuna emir verdiği ancak pilotların yazılı emir isteyerek kalkış yapmadıkları ortaya çıktı.
 • F16 Pilotları Yazılı Emir İstemiş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te konakladığı otele saldıran 3 helikopterin düşürülmesi için Korgeneral Yılmaz Özkaya’nın Dalaman’da bulunan 2 adet F16 pilotuna emir verdiği ancak pilotların yazılı emir isteyerek kalkış yapmadıkları ortaya çıktı.
 • Orman Ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Muğla'da Bakan Eroğlu: 'Bugün 388 milyon liraya mal olacak 20 tesisin temelini atıyoruz' 'Bu tesisler arasında en önemlisi Dalaman Ovası Sulaması. Bu tesis tamamlandığında Dalaman Ovası'nda 121 bin 240 dekar zirai arazi sulamaya açılacak ve bu bölgedeki çiftçilerimize yıllık 133 milyon 364 bin lira gelir artışı sağlayacağız'
 • Öztürk; ''Dalaman, AK Parti'yi Satanların Acısını Hala Yaşıyor' Dalaman AK Parti 6. Olağan İlçe Kongresinde konuşan Ak Parti Milletvekili Nihat Öztürk “Dalaman, Ak Partiyi satanların acısını hala yaşıyor” dedi.
 • Uslu; 'Bizi Sandıkta Değil, Masada Yendiler' Dalaman Ak Parti İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresinde aday Habil Uslu, listesinin divan tarafından reddedilmesinin ardından yaptığı açıklamada “Bizi sandıkta değil, masada yendiler” dedi.
 • Dalaman Ak Parti'de Olağan Kongre Yapıldı Dalaman Ak Parti 6. Olağan Kongresinde eski Başkan Muhammet Karakuş yeniden ilçe Başkanlığına seçildi.
 • Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete; 'Kongrelerde Tercihimiz Tek Aday' Dalaman Ak Parti 6. Olağan Kongresinde yaşanan olayların ardından açıklama yapan İl Başkanı Kadem Mete, “kongrelerde tercihimiz tek adaydan yana” dedi.
 • Uykusuz Yola Çıktı, Takla Attı Muğla’nın Dalaman ilçesinde otomobilin takla atması sonucu bir kişi yaralandı.
 • Dalaman'da Otomobille, Motosiklet Çarpıştı; 2 Yaralı Muğla’nın Dalaman ilçesinde otomobille motosikletin çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı.
 • Dalaman'da Orman Yangını Muğla’nın Dalaman ilçesinde çıkan yangında 1 dönümlük orman alanı zarar gördü.
 • Dalaman'da Otomobil Bisiklete Çapıştı; 1 Yaralı Muğla’nın Dalaman ilçesinde otomobilin bisiklete çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.
 • Darbecinin Eşine 'Kroki' Soruşturması Cumhurbaşkanına suikast girişimi davasında duruşmayı izleyen sanıklardan Cenk Bahadır Avcı’nın eşi Elif Didem Avcı’nın salonun krokisini çizdiği kağıtta ‘Cengaverler’ yazılı not bulundu ve hakkında soruşturma başlatıldı.
 • Sanık Eşinin 'Cengaverler' Yazılı Krokisine Soruşturma FETÖ'nün darbe teşebbüsü sırasında Erdoğan'a yönelik suikast girişimine ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, duruşma salonunun krokisini çizen sanıklardan Cenk Bahadır Avcı'nın eşi Elif Didem Avcı hakkında ,'silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek' iddiasıyla soruşturma başlatıldı Şüphelinin krokiye el yazısıyla 'Cengaverler' notu düştüğü belirlendi.
 • Ortaca Ve Dalaman'da Zafer Bayramı Etkinlikleri Ortaca ve Dalaman ilçelerinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl 2’ncisi düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Şenliği yapıldı.
 • Ege Denizi'nde Yasa Dışı Geçişler Muğla'nın Dalaman ilçesindeki Kille koyunda yasa dışı yollarla yurt dışına kaçma hazırlığındaki Suriye uyruklu 62 sığınmacı yakalandı.
 • Muğla'da 62 Kaçak Göçmen Yakalandı Muğla’nın Dalaman ilçesinde düzenlenen operasyonda, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan Suriye uyruklu 62 kaçak göçmen yakalandı.
 • Dalaman'da Otomobil Şarampole Devrildi; 6 Yaralı Muğla’nın Dalaman ilçesinde otomobilin şarampole devrilmesi sonucu 6 kişi yaralandı.
 • Dalaman'da 'Karia' Kampı Dalaman Belediyesi, Karia Yolu Derneği ve Ünikamp işbirliğinde Sarsala Koyu'nda 'Karia kampı' düzenlendi.
 • Dalaman'da Limon İhalesi Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Dalaman Tarım İşletmesi Müdürlüğü arazilerinde yetiştirilen tahmini 4 bin 100 ton limon açık artırma usulü ile satışa çıkarıldı. Limonun kilogram fiyatı ortalama 1 Lira 76 kuruş oldu.
 • Muğla'da Yaralı Oklu Kirpi Tedavi Altına Alındı Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaralı bulunan oklu kirpi, Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Bakımevinde tedavi altına alındı.
 • Dalaman Havalimanı Temmuz Ayında 671 Bin 804 Yolcuya Hizmet Verdi Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) tarafından açıklanan istatistiklere göre; Temmuz ayında Dalaman Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiği 220 bin 655, dış hat yolcu trafiği 451 bin 149 olmak üzere toplamda bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 23 artışla 671 bin 804 oldu.
 • Turizme 10 Günlük Tatil Dopingi Kurban Bayramı tatilinin 10 güne uzatılması, her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Güney Ege bölgesinde turizmcilerin yüzünü güldürdü.
 • Muğla'da Camide Trafik Eğitimi Dalaman ilçesinde açılan yaz Kur'an kurslarına devam eden öğrencilere, trafik eğitimi verildi.
 • Büyükşehir'den Sosyal Hizmet Kampı Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği İzmir Şubesi işbirliği ile 9-13 Ağustos tarihleri arasında sosyal hizmet alanlarına ilişkin bilgilendirme kampı düzenlendi. Manisa Celal Bayar, Aydın Adnan Menderes ve İzmir Kâtip Çelebi Üniversitelerinden katılan 7’şer öğrencinin katılımıyla Dalaman ilçesi Sarsala Koyu’nda gerçekleştirilen Sosyal Hizmet Kampında, sosyal hizmet alanındaki sorunlara yönelik farklı konu başlıklarıyla ilgili bilgiler verildi. 5 gün süren kampın ilk yıl teması ‘Sosyal Hizmetlerde Hak Temelli Yaklaşım’ oldu.
 • FETÖ'nün 'Suikast Timi' Davasında Sanıklardan Oyalama Taktiği FETÖ'nün darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davanın dördüncü duruşmasına, bugün üçüncü oturumla devam ediliyor Duruşmanın ilk iki oturumunda sanıkların çoğunun yargılamayı uzatmaya yönelik tutumlar sergilediği dikkati çekti Bazı sanıkların ve sanık avukatlarının esas hakkındaki savunmaları konusunda mahkemeyi oyalamaya çalışması üzerine mahkeme heyeti, sanıklar ve avukatlarına hangi gün savunma yapacaklarını sorarak savunmaları bir takvime bağladı 22 Ağustos 2017'ye kadar esas hakkındaki savunmaları almayı planlayan mahkeme heyeti, savunma için tarih bildirmeyen sanıkları alfabetik sıraya göre dinleyecek.
 • Dalaman'da Park Halindeki Araç Yandı Muğla’nın Dalaman ilçesinde, park halindeki otomobilde yangın çıktı.
 • Dalyan Kanalındaki Kirlilik Tepki Çekti Dalyan Mahallesinde, her gün binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Dalyan kanalının son görüntüleri çevre duyarlılığı olan vatandaşların tepkisini çekti.
 • Türk Turizmine Müjde Jet2.com ve Jet2holidays talebi karşılamak için Türkiye kapasitesini artırıyor. Bu kapasite artışı ile beraber Jet2.com ve Jet2holidays, İngiltere’deki 9 uçuş noktasından yüksek sezonda Türkiye’ye haftada 47 uçuş yapacak.
 • Dalaman Kapıkargın Suya Kavuşuyor Muğla’nın Büyükşehir statüsüne geçmesinden bu yana 29 susuz Mahalle ve yerleşim birimini suya kavuşturan Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, son olarak suyu çok az olan ve bölge halkına yetmeyen Kapıkargın Mahallesinin su sıkıntısını çözüyor.
 1  2  3  ...  24