MARMARİS HABERLERİ / Muğla

 • Kadem Mete İlçelerde 'İmar Barışı'nı Anlatıyor AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen ve yönetim kurulu ile birlikte Marmaris’in mahallelilerinde halka imar barışını anlattı.
 • Yılda 1 Milyondan Fazla Turist Çeken Dere 'Sakin şehir' Akyaka'da doğal akvaryum görünümündeki Kadın Azmağı Deresi'ne her sene 1 milyondan fazla turist geliyor İngiliz turist Linda Michael: 'Akyaka'yı çok beğeniyoruz. Her sene iki kez Kadın Azmağı turuna katılıyoruz. Burası ilginç ve çok güzel bir yer'
 • Muğla'da Trafik Durma Noktasına Geldi Muğla’da, Ramazan Bayramı’nın son gününde yaşanan dönüş çilesinde, saatte 110 bin aracın geçiş yaptığı Sakar Geçidi’nde trafik durma noktasına geldi.
 • Dönüş Yolunda 5 Kilometrelik Kuyruklar Oluştu Üç günlük Ramazan Bayramı tatili için araçlarıyla Muğla’ya gelen yerli turistin dönüş çilesi tatil beldelerinin çıkışlarında başladı. Muğla’nın Fethiye, Dalaman, Ortaca, Marmaris, Datça ve Ula ilçelerinde tatillerini geçiren tatilciler Gökova-Menteşe arasında yoğunluk nedeniyle zaman zaman 5 kilometreye ulaşan kuyruklar oluşturdu.
 • AK Parti İl Başkanı Mete, 'İmar Barışı'nı Anlattı AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Marmaris ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde, "imar barışı" düzenlenesini anlattı.
 • Muğla'da Bayram Yoğunluğu Ramazan Bayramı'nın ilk gününde özellikle İzmir, Aydın, Denizli, Burdur ve Isparta'dan gelen tatilciler, Sakin Kent Akyaka ve Marmaris güzergahında yoğunluk oluşturdu.
 • Turizm Merkezlerinde Bayram Trafiği Yoğunluğu Arife gününden itibaren yoğunluk yaşanan önemli turizm merkezlerinden Muğla'nın Marmaris, Bodrum, Datça, Ula ve Fethiye ilçelerinde trafik kontrolleri artırıldı.
 • Bir İlginç Kayyum Ataması Muğla Marmaris’e bağlı Bozburun Mahallesi’nde dünyanın en büyük ahşap yelkenlisini yapan yabancı sermayeli DSV Yatçılık firmasına kayyum atandı. DSV, mahkeme kararına itiraz etti.
 • Marmaris Körfezinde Motoryat Yoğunluğu Muğla'nın Marmaris ilçesi açıklarında motoryat yoğunluğu yaşanıyor.
 • AK Parti Marmaris Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor 2018 Milletvekilliği ve Başkanlık seçimleri çalışmaları kapsamında AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen ve yönetimi Marmaris Siteler esnafına ziyaret gerçekleştirdi.
 • CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Marmaris'te Muharrem İnce: 'Turizm bir eğlence işi değildir. Turizm döviz, para, ekonomi, kalkınma. Hedefimiz en kısa sürede 60 milyon turist, 60 milyar dolar turizm geliri. Her anlamda topyekun bir kalkınma' 'Dünyada ilk 100 marka arasında tek bir tane Türk markası yok. İşte bu iyi eğitilmiş gençlerle tıpkı Güney Kore'de olduğu gibi marka oluşturacağız'
 • CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Muğla'da (2) Muharrem İnce: 'Türkiye'nin sanayisinin dörtte biri atıl durumda, çalışmıyor. Meralar, insan kaynakları, tarım alanları, denizler atıl. Ne balıkçılık gelişmiş, ne denizde ulaşım. Bunları devreye sunacağız. Güçlü ve büyük bir Türkiye yaratacağız' 'Benim gibi bazen partinle de ters düşeceksin. Ben dokunulmazlıklar konusunda partimle ters düştüm. Ben 'hayır' oyu verdim, onları dinlemedim, bugün olsa yine 'hayır' oyu veririm. Türkiye'nin sorunlarını ilkeli ve dürüst siyasetle çözeceğiz. Omurgalı, dik duran, ilkeli bir siyasetle Türkiye'nin sorunlarını çözeceğim. Bunu hep birlikte başaracağız'
 • Cumhurbaşkanı Adayı İnce Açıklaması 'Göcek Tüneli Ücretsiz, Yazlık Saray Engellilerin Olacak' Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Muğla’da miting yaptı. İl Emniyet Müdürlüğü arkasında bulunan açık oto pazarında halkla bir araya gelen ve yaklaşık 30 bin kişinin katılım sağladığı mitingde konuşan Muharrem İnce, “Tansiyonu düşürmek için tüm liderleri ziyaret ettim. Bu yetmez diyerek Türkiye’yi barıştırayım, dedim. Gittim 4 adayın hesabına 500 lira para yatırdım. Ortamı yumuşatmak istedim. Bunun ardından Hakkari’ye gittim. İzmir Marşı çalıyor. Baktım meydan dolu. Cumhurbaşkanı adaylarımızın size selamı var, dedim. Orada sadece ‘Demirtaş’ın selamı var’ sözüm alınarak bana karşı kullanılmaya çalışılıyor. Ben hâlbuki tüm adayların ismini söylemiştim. Gizli saklı bir şey yapmıyoruz. Bunlar ülkeyi barıştırmak istemiyorlar ” dedi.
 • 7 Profesyonel 50 Miniğe Karşı Futbol Maçı Yaptı Aralarında Fenerbahçeli Salih ve Konyasporlu Volkan'ın da bulunduğu 7 profesyonel futbolcu 50 miniğe karşı maç yaptı Fenerbahçeli Salih Uçan: 'İlk defa oynadım böyle bir futbol maçı. Çok güzeldi' Konyasporlu Volkan Fındıklı: 'Daha önce Türkiye'de hiç oldu mu bilmiyorum, ama oldukça zevkli, eğlenceli ve katılımı yüksek bir maç oldu'
 • Marmaris'te Yıldırım Orman Yaktı Yıldırım düşmesi sonucu çıkan ve yaklaşık bir hektarlık alanda etkili olan yangın, havadan ve karadan müdahaleyle söndürüldü.
 • Aç Kalan Yaban Domuzları Marmaris Şehir Merkezinde Yiyecek Aradı Bodrum'dan sonra Marmaris'te de aç kalan yaban domuzlarının ormandan şehir merkezine gelerek gündüz vakti evlerin bulunduğu alanda yiyecek aradığı görüldü.
 • HDP Marmaris İlçe Başkanlığının Camlarının Kırıldığı İddiası Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.
 • Güney Ege Bayramda Yüzde 100 Dolu Ege'nin gözde turizm merkezlerinden Bodrum, Marmaris, Ortaca, Ula ve Fethiye'deki oteller, bayram öncesi yüzde yüz doluluk oranına ulaştı Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Filiz Karacaağaç: 'Ramazan bayramında Muğla'daki oteller dolu dolu bayram geçirecek. Turizm merkezlerinde otellerimiz yüzde 100 doluluğa ulaştı' GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu: 'Rusya, Ukrayna ve İngiltere'de en çok tercih edilen ikinci bölge Marmaris. İç pazarla birlikte bayramı yüzde 100 dolu geçireceğiz'
 • MSKÜ Su Ürünleri Fakültesi Dekanından Köpek Balığı Açıklaması Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi (MSKÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal Ateş, Kum köpek balıkları ile Marmaris açıklarında görülen köpek balıklarının farklı türler olduğunu açıkladı.
 • Marmaris'te Palmiyeler Yaz Bakımına Alındı Marmaris’in sembolü haline gelmiş palmiye ağaçlarına Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından rutin yaz bakımı yapılıyor.
 • Mahalle Bayraklar Altında İftarlarını Hep Birlikte Açıyor Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir mahalle, Türk bayraklarıyla süslenmiş caminin avlusunda iftarlarını hep birlikte açıyor.
 • Marmaris'te İzmarit Kirliliğine Dikkat Çekildi Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde izmarit kirliliğine dikkat çekmek için farklı bir çalışmaya imza attı.
 • Muğla'da Kapkaç İddiası Marmaris'te yabancı uyruklu çiftin çantasını çaldığı iddia edilen kişi tutuklandı.
 • Yaşlı Çiftin Çantasını Çalan 2 Kişi Yakalandı Marmaris’te yerleşik yaşayan Bulgaristan uyruklu yaşlı çiftin çantalarını kapkaç yöntemiyle çalarak kaçan 2 kişi polis tarafından yakalanarak mahkemeye çıkartıldı.
 • Muğla'da Muvazzaf Askerlere 4. Dalga Operasyon Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Muğla merkezli 11 ilde halen görevde olan ve ihraç olmuş askerlere yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi.
 • Marmaris'te Çocuklar 'Akdeniz Keşiş Foku'nu Tanıdı Marmaris’te, Son sığınağı olan Ege ve Akdeniz kıyılarında hayata tutunmaya çalışan Akdeniz Keşiş Foku’nun korunması için İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nda farkındalık günü düzenlendi.
 • 'Herkes İçin Anlaşılır Bilim' Konferansları Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) 10-15 yaş aralığındaki çocuklara doğa ve çevreyi koruma bilincini erken yaşta aşılamak hedefiyle Doğa Bilimleri Derneği ile işbirliği gerçekleştirdi.
 • AK Parti Marmaris Teşkilatı İftar Verdi AK Parti Marmaris İlçe Başkanlığı iftar düzenledi.
 • Marmaris'te İftar Programı Düzenlendi Muğla'nın Marmaris ilçesinde meydanda semazenli iftar programı düzenlendi.
 • Muğla Sahillerinde Yoğunluk Muğla'nın ilçelerinde sıcak havayı fırsat bilenler denize girdi, sahil ve parklarda vakit geçirdi.
 • MAGİAD'dan İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Paketi Marmaris Genç İşadamları Derneği (MAGİAD), birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı Ramazan’da ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırılması için Kızılay şubesine gıda paketi bağışında bulundu.
 • Tataristanlı Gazeteciler Marmaris'i Keşfetti Marmaris’in iyi niyet protokolü imzaladığı Nijnekamsk şehrinden medya mensupları ziyaret için Marmaris’e geldi.
 • Antalya'dan Yola Çıkan Ehliyetsiz Sürücü 320 Kilometre Sonra Marmaris'te Yakalandı Antalya’dan 2 kız arkadaşıyla otomobille Marmaris’e gelen ehliyetsiz sürücü, polis ve jandarmanın sıkı takibi sonucu yakalandı.
 • Marmaris'te Turizm Güvenlik Toplantısı Yapıldı Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü turizm sezonunun başlaması dolayısıyla konaklama tesisi temsilcileri ve tesislerin güvenlik müdürleri ile bir araya geldi. Konaklama tesislerine ilişkin güvenlik ve kimlik bildirimleri ile ilgili yeni mevzuatların anlatıldığı toplantıda huzurlu ve güvenli bir tatil sezonu için alınması gereken tedbir ve önlemler de görüşüldü. İlçe genelinde turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalarda çalışacak kişilerin işe başlamadan önce de tüm kayıtlarının incelendiği belirtildi.
 • Muğla'da Şüpheli Kovalamacası Marmaris ilçesinde 'dur' ihtarına uymayan sürücü ile yanındaki 2 kişi kovalamacanın ardından yakalandı Sürücünün daha önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulduğu öğrenildi.
 • Marmaris Devlet Hastanesinin İftar Yemeği Marmaris Devlet Hastanesi çalışanları, hasta ve hasta yakınları ile iftar yaptı.
 • Rus Turist Güneşlenirken Hayatını Kaybetti Muğla'nın Marmaris ilçesinde, güneşlenirken fenalaşan 46 yaşındaki Rus turist, yaşamını yitirdi.
 • AK Parti Marmaris İlçe Teşkilatından Esnaf Ziyareti AK Parti Marmaris İlçe Teşkilatı üyeleri, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi çalışmaları kapsamında esnaf ziyareti yaptı.
 • Marmaris'te Kırmızı Palmiye Böceği Uyarısı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nejmettin Kaya: 'Bu böceklerden dolayı Marmaris ve Datça karantina altına alındı. Marmaris'e ne palmiye ağacı girebilir, ne de çıkartılabilir'
 • Marmaris'te 'Akdeniz Keşiş Foku' Günleri Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan ve koruma altındaki Akdeniz Foku’nun yaşam alanlarının değerlendirilmesi ve farkındalık oluşturmak için Akdeniz Koruma Derneği (AKD) ve Marmaris Belediyesi işbirliğinde ‘Akdeniz Keşiş Foku’ günleri düzenlendi.
 • AK Parti Milletvekili Adayları Turizm Sektörü Temsilcilerini Ziyaret Etti AK Parti Muğla milletvekili adayları, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi çalışmalarına Marmaris'te devam etti.
 • Marmaris Bisiklet Yolları Adana'da Örnek Gösterildi Sağlıklı yaşam ve destekleyici ulaşım projesi olan Marmaris bisiklet yolları, Adana’da gerçekleştirilen Bisiklet Çalıştayı’nda örnek olarak gösterildi.
 • Marmaris'ten CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı İnce'ye Para Gönderdiler Marmaris’te CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muhharrem İnce’ye destek amacıyla bir grup partili İnceye para yatırdı.
 • Marmaris'te Rus Dili Olimpiyatı'nda Sonuçlar Belli Oldu Marmaris’te, Rus Yazar Turgenyew, Rus Milli Marş Yazarı Sergey Mikhalkov adına düzenlenen Rus Dili Olimpiyatı’nda sonuçlar belli oldu. Yarışmada 7 yaşındaki Murat Sezgin ile 8 yaşındaki Selin İbişbirinci olarak, Alanya’da düzenlenecek olan Türkiye geneli finalde mücadele edecek.
 • Marmaris'te Rus Dili Olimpiyatı Gerçekleştirildi Marmaris’te, Rus Yazar Turgenyew ile Rus Milli Marş Yazarı Sergey Mikhalkov adına düzenlenen Rus Dili Olimpiyatı gerçekleştirildi.
 • MAGİAD'ın Yeni Başkanı Ali Toksoy Oldu MAGİAD’ın 7’inci Olağan Kongresi’nde görev değişikliği yaşandı. Oy birliği ile alınan karar ile işadamı Ali Toksoy yeni başkanı oldu.
 • AK Parti, Muğla Milletvekili Adaylarını Tanıttı AK Parti Muğla milletvekili aday tanıtım toplantısı AK Parti Marmaris İlçe Başkanlığında yapıldı. AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, AK Parti Marmaris İlçe Teşkilatı Ana Kademe, Kadın Kolları ve Gençlik Kollarıyla tam kadro katıldığı tanıtım toplantısı İlçe Başkanı Osman Ülgen ’in yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.
 • İngiliz Sosyal Medya Temsilcileri Marmaris'i Tanıdı İngiliz sosyal medya temsilcileri, Marmaris ve bölgesini gezerek, izlenimlerini sosyal medya hesaplarında paylaştı.
 • Muğla'da Sağanak Bazı iş yerlerini su bastı, ağaçlar devrildi.
 • Motosikletleriyle İtalya'ya Gidecekler Muğla'da altı motosikletli, İtalya'daki Türk köyü olarak bilinen Moena'ya gitmek için yola çıktı.
 • 15 Temmuz Kahramanlarını Şiirle Andılar Marmaris'te öğrenciler, 15 Temmuz kahramanları ve şehitlerini '15 Temmuz, Vatan, Bayrak ve Millet' temalı şiir dinletisiyle yad etti.
 • Mavi Bayrak'tan Marmaris Belediyesi'ne Ödül Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın (TÜRÇEV) her yıl ‘Mavi Bayrak’ programını kapsamında verilen ‘En İyi Çevre Eğitim ve Bilinçlendirme Etkinlikleri’ ödülünü Marmaris Belediyesi aldı.
 • Marmaris'te Teknenin Dümeni Kitlendi Faciadan Dönüldü Marmaris’te, yabancı turistlerle geziden dönen 2 katlı ve 24 metrelik ’Gazi Bey’ adlı tur teknesi, dümeni kilitlenince faciadan dönüldü. Denizciler su altından müdahale ederek gemiyi güçlükle durdurabildi.
 • Marmaris'te Yunus Görüldü Marmaris açıklarında yunus görüldü. Tatilciler tur tekneleriyle birlikte yüzen yunusun fotoğraflarını çekerek sosyal medyada paylaştı.
 • Marmaris Dünyaya Tanıtılacak Muğla'nın Marmaris ilçesinde İngiliz devlet kanalı BBC'den gelen 5 kişilik ekip Getaways adlı turizm seyahat programını çekti.
 • Marmaris'te Tur Teknesine Yunus Eşlik Etti Muğla'nın Marmaris ilçesinde günübirlik tur yapan teknenin gezisi, denizde kendisine eşlik eden yunusla renklendi.
 • Yıllarca Türbe Sanılarak Adaklar Adanan Ve Dilekler Tutulan Mezar Yunanlı Boksör Diagoras'a Ait Çıktı Marmaris’in Turgut Mahallesi’nde, yıllarca yöre sakinlerinin türbe diyerek ziyaret ettiği, adaklar adadığı ve dilekler tuttuğu mezar M.Ö. 3. yüzyılda yaşayan Yunanlı boksör Diagoras’a ait çıktı. Anıt mezarın sahibi Diagoras, mezar kitabesinde "Hiçbir korkak mezarıma zarar vermesin" uyarısında bulunurken; aynı köyden mezarda kaçak kazı yapanların ya öldüğü ya boşandığı ya da hasta olduğu iddia edildi.
 • Marmaris'te Tatilciler Yüzeye Yakın Köpek Balığı Görüntüledi Muğla'nın Marmaris ilçesinde gezi teknesi ile günübirlik tura çıkan tatilciler yüzeye yakın köpek balığı görüntüledi.
 • Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Yaklaşık bin 500 sporcunun katıldığı şampiyona, açık su yüzme yarışlarıyla sona erdi.
 • Ege'de Görüldü ! Muğla açıklarında nesli tükenmekte olan ve denizde dünyanın en hızlı avcısı olan “mako” cinsi köpek balığı görüntülendi.
 • Nesli Tükenmekte Olan Mako Cinsi Köpek Balığı Ege'de Görüldü Muğla açıklarında nesli tükenmekte olan ve denizde dünyanın en hızlı avcısı olan “mako” cinsi köpek balığı görüntülendi.
 • 19 Mayıs Kutlamalarına Bandırma Vapuru'yla Geldiler Cumhuriyet Kadınları Derneği Marmaris Şubesi üyeleri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama törenine, ‘Bandırma Vapuru’yla geldi. Üzerinde ‘Genç nesiller Bandırma Vapuru ruhunu unutma’ yazılı bir pankartla gelen dernek üyelerinin gösterisi ilgiyle izlendi.
 • Muğla'da Seçim Güvenliği Toplantısı Muğla'da, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimi öncesi siyasi parti temsilcileri ile seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
 • Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Uluslararası Profilo Aqumasters Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda 130 Türkiye rekoru kırıldı.
 • Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğüne Araç Hibe Edildi Marmaris Güvenliğini Destekleme Derneği, Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne, 200 bin lira değerinde 3 otomobili törenle teslim etti.
 • Menteşe'de Ana Cadde 3 Gün Trafiğe Kapanıyor Muğla’nın Menteşe ilçesinde devam etmekte olan kentsel tasarım projesi kapsamında 18-21 Mayıs tarihleri arasında Cumhuriyet Caddesi, Aylin Karaca Kavşağı ve kavşağa bağlanan kollar trafiğe kapatılacak.
 • 7. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Marmaris'te başlayan şampiyonada bin 500 sporcu mücadele ediyor.
 • Dünya Şampiyonları Marmaris'te Kulaç Atıyor Marmaris'te bin 500 yüzücünün katıldığı Aquamasters Yüzme Şampiyonası'nda, dünya şampiyonu sporcular da yer alıyor Aquamasters Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Demirel:'Doğanın bize cömert davranması mutlu edici. Uluslararası temsilciler doğamıza hayran kalıyor' 'Kısa kulvar ve açık suda bu yıl Avrupa şampiyonları çıkaracağımıza inanıyoruz'
 • Yuvasından Düşen Baykuş Yavrusu İçin İtfaiye Seferber Oldu Muğla'nın Marmaris ilçesinde baykuş yavrusu, iki kez düştüğü yuvasına itfaiye ekiplerince konuldu.
 • Jinan Heyeti Marmaris'te Çin'in Jinan kentinden gelen delegasyon, turizm ve altyapı tesislerini inceledi.
 1  2  ...  95  96