MARMARİS HABERLERİ / Muğla

 • Lüks Yatlar Marmaris Körfezine Demirledi Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte, mavi turun önemli merkezlerinden Marmaris'te lüks yatlar körfezde boy göstermeye başladı 150 milyon dolar değerindeki dünyanın en büyükleri arasında gösterilen lüks yelkenli yat 'EOS', körfezi renklendirdi.
 • Marmaris'teki Orman Yangınını Çocukların Çıkarttığı Anlaşıldı Muğla’nın Marmaris ilçesinde meydana gelen yangını, ormana oyun oynamak için giden 10 yaşındaki 3 çocuğun çıkarttığı ortaya çıktı.
 • Muğla'da Orman Yangını Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınında yaklaşık 500 metrekare alan zarar gördü.
 • Marmaris'te Kitap Bağış Kampanyası MUĞLA – Muğla’nın Marmaris ilçesinde, AK Parti Kadın Kolları İlçe Teşkilatı önderliğinde kitap bağış kampanyası düzenlendi.
 • Unutulan Kibrit Yangının Sebebini Ortaya Çıkardı Muğla’nın Marmaris ilçesinde öğlen saatlerinde çıkan ve herkesi korkutan orman yangının sebebi belirlendi. Yangından sonra bölgede inceleme yapan ekipler, yangının çıktığı yerde birkaç tanesi kuru yaprak ve otları tutuşturmada kullanılmış kibrit ele geçirdi.
 • Marmaris'te Orman Yangını Muğla’nın Marmaris ilçesinde öğlen saatlerinde yangın çıktı. Yerleşim yerinin hemen bitişiğinden başlayan orman yangını kısa sürede büyüdü. Zamanla yarışan itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına aldı.
 • Taraftarlar Bıçak Sopalarla Futbolculara Saldırdı Muğla U17 Ligi’nde Marmaris ve Ortaca Belediyespor maçında taraftarlar, bıçak ve soplarla sahaya indi. Çıkan olaylarda 3 futbolcu yaralandı.
 • Üç Dernekten Dayanışma Kahvaltısı Marmaris’in üç hayvan sever derneği dostluk ve beraberlik kahvaltısı düzenledi. Beş yıldızlı otelde yapılan etkinliğe Belediye Başkanı Ali Acar yanı sıra çok sayıda duyarlı kişi destek verdi.
 • Turistler Yörük Hamurunu Çok Sevdi Muğla’nın turistik ilçesi Marmaris’te turizm işletmeleri Yörük kültürüne yönelik hizmet vermeye başladı. İşletmelerin pek çoğu müşterilere organik ve katkı maddesi içermeyen ekmeklerle hizmet verirken, bazlama pişiriciliği de ayrı bir sektör oldu.
 • Kılıçdaroğlu Açıklaması 'Parti Liderlerinin Cumhurbaşkanı Adayı Olmasına Karşıyım' CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti liderlerinin cumhurbaşkanı adayı olmasına karşı olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanı adayı daha önümüzde süre var, bu konuda çalışıyoruz. Güzel bir aday çıkaracağız. Bundan en ufak şüphemiz yok” dedi.
 • 'Anadolu Medyası Buluşuyor' Etkinliği CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: 'Çağdaş demokrasilerde medya dördüncü güç olarak ortaya çıkar. Halkın gözü, kulağı, sesi, bir anlamda medyadır' 'Yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü güç olarak medyayı görüyorum. Anayasada medyayla ilgili hepimizin bir şekilde kabul edeceği çok güzel hükümler var. Basın hürdür ve sansür edilemez. Devlet, basın ve haber alma hürriyetlerini sağlayacak tedbirleri alır. Yani basın özgürlüğünün önündeki bütün engelleri kaldırmak devletin görevidir' 'Anayasanın bu kadar açık hükmüne rağmen anayasa açıkça ihlal ediliyor. Böyle bir tablo içinde siz gerçekleri halka anlatma konusunda yetersiz kalıyorsunuz, güç kaybediyorsunuz. Medyanın güç kaybetmesi demokrasinin güç kaybetmesi, halkın sorunlarının siyasal otoriteye aktarılmaması, kanalların tıkanması demektir. Bunların mutlaka aşılması lazım'
 • Kılıçdaroğlu Açıklaması 'Her Şeye Sahip Olan Bu İktidar Neden Erken Seçim İstiyor? Yönetemiyorlar' CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu, erken seçim kararına ilişkin, “Bütün yetkilere sahip olan iktidar neden seçim istiyor? Yönetemiyorlar. Katılırsınız katılmazsınız. Yönetemiyorlar, bu nedenle seçim istiyorlar” dedi.
 • 'Yönetemiyorlar, Bu Nedenle Seçim İstiyorlar' CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu, erken seçim kararına ilişkin, “Bütün yetkilere sahip olan iktidar neden seçim istiyor? Yönetemiyorlar. Katılırsınız katılmazsınız. Yönetemiyorlar, bu nedenle seçim istiyorlar” dedi.
 • Kılıçdaroğlu'ndan 'Bedelli Askerlik' Eleştirisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bedelli askerlikle ilgili hükümeti eleştirdi.
 • 400 Yıllık 'Kapı' Geleneği Yaşatılıyor Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Taşlıca Mahallesi’nde 400 yıllık ‘kapı’ geleneği yaşatılıyor. Bu geleneğe göre mahallenin arazileri bir kapıyla ikiye ayrılıyor. Kapının bir tarafındaki toprak nadasa bırakılıp hayvanlar otlatılırken, diğer tarafında ise mahalleli ürün ekip biçiyor.
 • CHP Lideri Kılıçdaroğlu Marmaris'te Marmaris’te dün başlayan ’Anadolu Medyası Buluşması’ programına katılmak üzere CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Marmaris’e geldi. Gece geç saatlerde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve partililerle birlikte otele gelen Kılıçdaroğlu, sorulara cevap vermedi.
 • Anadolu Medyası Marmaris'te Stres Attı Türk yerel medyasının en büyük buluşmalarından biri olan “Anadolu Medya Buluşması”nın katılımcıları, Türk turizminin amiral gemilerinden, doğasıyla adeta bir yeryüzü cenneti olan Marmaris’in de tadını çıkarıyor. Tekne turuna çıkan gazeteciler Marmaris’in doğasına hayran kaldılar.
 • Yat Yarışları Açıklaması Marmaris ERGO-MIYC Kış Trofesi Organizasyonun 5. ayak yarışlarına 24 yat katıldı
 • Muğla'da 'Anadolu Medya Buluşması' TGF Genel Başkanı Karaca: 'Gazetecilerin bir araya gelerek sorunlarını ve çözümlerini masada tartışması çok güzel bir olay'.
 • Marmaris Sahilleri Hareketlendi Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Marmaris'te, bölge sakinleri güneşli havayı fırsat bilerek denize girdi.
 • 'Eğreti Gelin Ladik' Marmaris'te İzleyiciyle Buluştu Geçtiğimiz hafta vizyona giren “Eğreti Gelin Ladik” filmi oyuncuları ile birlikte Marmaris’te izleyiciyle buluştu. Marmaris Cine Point Salonu’nda gerçekleşen ilk gösterimde izleyiciler dramla kahkahayı bir arada yaşadı.
 • Yerel Medya Çalıştayı Başladı Marmaris önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Yerel medya mensupları Anadolu Medya Çalıştayı etkinliğiyle ilçede bir araya geldi. Yaklaşık 400 gazetecinin katıldığı Yerel Medya Çalıştayı yoğun katılımla başladı.
 • 400 Yıllık 'Kapı' Geleneğini Yaşatıyorlar Marmaris’in Taşlıca Mahallesi’nde 400 yıllık ‘kapı’ geleneği yaşatılıyor. Bu geleneğe göre mahallenin arazileri bir kapıyla ikiye ayrılıyor. Kapının bir tarafındaki toprak nadasa bırakılıp hayvanlar otlatılırken, diğer tarafında ise mahalleli ürün ekip biçiyor.
 • Marmaris'te 'Anadolu Medya Buluşması' Yapılacak Gazeteciler, Marmaris Belediyesinin basın meslek örgütlerinin katkılarıyla düzenlediği "Anadolu Medya Buluşması" yerel medya çalıştayı için ilçeye geldi.
 • Anadolu Medya Buluşması Marmaris'te Başladı Türk yerel medyasının en büyük buluşmalarından biri olan “Anadolu Medya Buluşması”nın katılımcıları ilçeye gelmeye başladı. Yurdun dört bir yanında görev yapan basın mensupları konaklayacakları otele giriş yapmaya başladı. Etkinliğe Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.
 • Okullarının Bahçesinde Sebze Yetiştirecekler Muğla'nın Marmaris ilçesinde öğrenciler, okullarının bahçesindeki toprağı hazırlayarak domates, salatalık, biber, marul ve karpuz fideleri dikti.
 • Koylarda Çıkan Atıkları Görenler Şoke Oldu Marmaris’te adacıklarda ve koylarda yapılan temizlikte ekipler, karşılaştıkları manzara karşısında şoke oldu. Duyarsız kişilerin çevreye attığı teraziden araba lastiğine birçok atık görenlere pes dedirtti.
 • Dünyanın En Büyük Yelkenlilerinden 'EOS' Marmaris'te Cayman Adaları bayraklı 150 milyon dolar değerindeki dünyanın en büyükleri arasında gösterilen lüks yelkenli yat "EOS" Marmaris'e geldi.
 • 'Canı Sıkılan Bisiklete Binsin' Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Küçükbakırcı:'53 yıldır ilk defa Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, Eurosport 1 kanalından canlı verildi. 2 milyar kişi Marmaris'i izledi' '2018 yılında 89 organizasyon yapacağız. Ülke tanıtımı budur. Ekonomi sağlamak budur. Bisiklet sanayicilerinin satışları yüzde 50 arttı'
 • Kılıçdaroğlu Anadolu Medya Buluşması'na Katılacak Marmaris Belediyesinin basın meslek örgütlerinin katkılarıyla düzenleyeceği Anadolu Medya Buluşması etkinliğine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılarak gazetecilerin sorularını yanıtlayacağı bildirildi,.
 • Okuma Yazmayı 53 Yaşında Öğrendi Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşlı bir kadına baktığı için ders saatleri uymayınca istediği saatte Halk Eğitim Merkezinde eğitim gören Zalha Şıhlı, okuma yazma öğrendi.
 • GETOB 2018 Turizm Sezonuna Eğitimle Başladı Her yıl mesleki anlamda birbirinden farklı konularda bilgilendirme toplantıları ve eğitimlerin yanı sıra mesleki kurslar açan Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB), bu yıl turizm sezonuna yine bilgilendirme toplantıları ve eğitimle başladı.
 • Köy Çocuklarının Voleybolcu Olması İçin Yollarda Marmaris'te, antrenör Nevin Özkaranfil, haftada iki gün 100 kilometre yol giderek köyden ilçe merkezine gelemeyen 10 kıza voleybol eğitimi veriyor Özkaranfil: 'Sevdiğim bir işi yapıyorum. Çocuklar ve voleybol bir arada olunca yapamayacağımız bir iş yok' 'Bu 10 öğrencimizle hiç eksiltmeden 5 aydır devam ediyoruz. Çocuklarımız çok hevesliler, çok keyifliler; onların bu enerjisi devam ettiği sürece buraya gelmeye devam edeceğiz'
 • AK Partili Ülgen Basın Toplantısı Düzenledi Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çelenk koyma töreni sonrası kürsüye çıkıp konuşma yapan CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü’ye tepki gösterdi. Ülgen düzenlediği basın toplantısında, “Maalesef Atatürk’ün partisi olduklarını savunanlar bu hareketleriyle çocuklarımızın bayramına leke sürmüşlerdir” dedi.
 • AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Ülgen Açıklaması 'Askeri ve sivil erkanın, özellikle çocukların bulunduğu tören alanı, ucuz siyasi şov yapılacak yer değildir'.
 • MSKÜ Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde Bir İlk 16 yıldır Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan İngiliz asıllı 39 yaşındaki Susan Bağuç, 20 yıldır fazla kiloları nedeniyle yaptığı diyetten sonuç alamayınca Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde aynı anda kapalı safra kesesi ve obezite cerrahisi ameliyatı olarak 3 haftada 12 kilo verdi.
 • 105 Sokak Yine Doldu Taştı Marmaris 105 Sokak’ta, 63 yaşındaki terzi Salih önderliğindeki gönüllü vatandaşlarca organize edilen ve 5 yıldır aralıksız sürdürülen, geleneksel hale gelen 23 Nisan kutlamaları yine birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.
 • Marmaris'te Kutlama Sonrası Gerginlik Muğla’nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirilen 23 Nisan kutlamaları sonrası, CHP İlçe Başkanının izinsiz olarak siyasi konuşma yapması gerginliğe neden oldu.
 • Eşek Sütüne Yoğun Talep Muğla’nın Marmaris ilçesinde eşek sütü üreten Erol Demircan, sütün litresini 100 liradan satıyor. Demircan’ın hedefi ise eşek çiftliği kurup Türkiye’nin her bölgesine eşek sütü ve peyniri göndermek.
 • Özel Çocuklar Barınakta Can Dostlarıyla Buluştu Muğla’nın Marmaris ilçesinde özel çocuklar, öğrenciler ve barınaktaki köpekler rehabilitasyon amaçlı bir araya geldi. Özel çocukların, barınakta köpeklerle buluşması renkli görüntülere sahne oldu.
 • Marmaris'te Gün Batımı İzleyenleri Büyülüyor Muğla’nın Marmaris ilçesinin Söğüt Mahallesi’nde, gün batımı izleyenleri adeta büyülüyor. Yaklaşık 10 dakika süren görsel şölen izleyenlere unutulmaz bir an yaşatıyor.
 • 'Milli Birlik Ve Kardeşlik Buluşması' Marmaris'te Gerçekleşti Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Turizm Meslek Yüksek Okulunda Milli Birlik ve Kardeşlik Buluşması gerçekleşti.
 • 'Turizmde Parlayan Yıldız Marmaris' Muğla Valisi Civelek: 'Marmaris’in kalkınması turizm üzerine kuruludur. Marmaris'te kalkınma turizm odaklıdır'
 • Marmaris'te Vatandaşlardan Örnek 23 Nisan Sokağı Marmaris 105 Sokak’ta terzi Salih Yazgan’ın tek başına başlattığı, daha sonra mahalle sakinleri ve sanatçıların da yardımıyla binlerce kişinin katılımıyla geleneksel halen gelen 23 Nisan kutlamalarının bu yıl 5.’si gerçekleşecek.
 • 'Django' Ve 'Pamuk'un Öldürülmesi Davası 6 Eylül'e Ertelendi MUĞLA – Muğla’nın Marmaris ilçesinde sunucu Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana’nın labrador cinsi iki köpeğinin zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili hakkında dava açılan komşularının ilk duruşması bugün görülürken, dava 6 Eylül’e ertelendi.
 • Anadolu Medyası Marmaris'te Buluşuyor 27-29 Nisan tarihleri arasında, 400 yerel medya temsilcisinin katılımıyla düzenlenecek "Anadolu Medya Buluşması" Marmaris’te gerçekleşecek.
 • Gazeteci Kaya Güvenç Son Yolculuğuna Uğurlandı Rahatsızlığı nedeniyle geçtiğimiz Cumartesi sabahı 92 yaşında hayata veda eden Marmaris Gazeteciler Derneği’nin eski Başkanı Kaya Güvenç, bugün son yolculuğuna uğurlandı.
 • Gran Fondo Marmaris Bisiklet Yarışı Renkli Görüntülere Sahne Oldu Muğla’nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirilen Salcano Gran Fondo Marmaris bisiklet yarışı renkli görüntülere sahne oldu. 97 kilometrelik uzun ve 65 kilometrelik kısa parkurdan oluşan yarışta, 12 farklı ülkeden 483 sporcu pedal çevirdi.
 • Salcano Gran Fondo Marmaris Bisiklet Yarışı Bu yıl ilk kez Marmaris'te gerçekleştirilen organizasyonda 97 kilometrelik uzun parkuru, erkeklerde Gökhan Uzuntaş, kadınlarda ise Arzu Sağnak kazandı 65 kilometrelik kısa parkurda erkeklerde Alper Köroğlu, kadınlarda ise Esra Gökçek birinci oldu.
 • Marmaris sezonu açtı Muğla’nın Marmaris ilçesi 2018 turizm sezonuna hızlı başladı. Bugünlerde 13 bin turistin tatil yaptığı ilçenin plaj ve sokakları hareketlendi. Hava sıcaklığının 29 derece ölçüldüğü ilçede yerli ve yabancı turistler deniz keyfi yapmayı ihmal etmedi.
 • Salcano Gran Fondo Marmaris Bisiklet Yarışı'na Doğru Bu yıl ilk kez Marmaris'te koşulacak yarışa, 11 ülkeden 500'e yakın sporcu katılacak Organizasyon koordinatörü Güney: '2015 yılından itibaren yarışlara katılım 3 katına çıktı. Bu artarak devam edecektir çünkü insanlar paylaşım istiyor. Biz de bu yarışlarda bunu sağlamaya çalışıyoruz' Salcano Yönetim Kurulu Üyesi Akgül: 'Amatör bisikletçilere destek veriyoruz'
 • Öğrenciler Muğla'nın Tarihiyle Buluştu Hakkari ve Ağrı'dan gelen 150 öğrenci, Muğla'daki antik kentleri, tarihi ve turistik yerleri gezdi.
 • Yatlar Kargo Gemisiyle Geliyor Güney Ege'nin gözde turizm merkezi Marmaris'te turizm sezonunun açılmasıyla yatlar da denize inmeye başladı.
 • 4 FETÖ'cü Adliyeye Sevk Edildi Marmaris’ten Yunan Bayraklı yat ile Yunanistan’a kaçmaya çalışırken yakalanan FETÖ üyesi biri kadın 4 kişi adli makamlara esvk edildi.
 • Bu ilçede yılda 220 ton çilek üretiliyor Muğla’nın Marmaris ilçesinde yılda 220 ton çilek üretimi yapılıyor.
 • FETÖ'nün Bölge Sorumlusunun Yunanistan Bayraklı Yatta Yakalanması Örgütün 5 ilden sorumlu sözde Samsun bölge yetkilisinin yanında yakalanan zanlılardan 3'ü adliyeye sevk edildi.
 • Turizm Kenti Marmaris'te Yılda 220 Ton Çilek Üretiliyor Muğla’nın Marmaris ilçesinde yılda 220 ton çilek üretimi yapılırken, pazarda kilogramı 10 liradan satılan çilek üreticinin yüzünü güldürüyor.
 • AK Parti Heyeti Denizcileri Dinledi AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ve beraberindeki heyet, Deniz Ticaret Odası (DTO) Marmaris Şubesinde su sporları ve günübirlik tur düzenleyen teknelerin temsilcileriyle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.
 • Marmaris'te Şehit Nedip Cengiz Eker Hatıra Ormanı'na Fidan Dikildi Muğla’nın Marmaris ilçesinde, Türk Polis Teşkilatı’nın 173’üncü kuruluş yıl dönümü kapsamında, Şehit Nedip Cengiz Hatıra Ormanı’nda fidan dikimi gerçekleştirildi.
 • 15 Temmuz Şehidi Anısına Hatıra Ormanı FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde şehit olan polis memuru Nedip Cengiz Eker için Muğla'da hatıra ormanı oluşturuldu.
 • Halk Oyunları Açıklaması Gençler Türkiye Şampiyonası Muğla'da yapılan ve 23 ilden 32 ekibin katıldığı şampiyona tamamlandı.
 • Yat Yarışları Açıklaması Marmaris ERGO-MIYC Kış Trofesi Organizasyonun 4. ayak yarışlarına biri Rusya'dan 29 yat katıldı
 • Marmaris'te Yatlar Yelkenleri Anadolu Ajansı İçin Açtı Muğla'daki yelkenciler, Anadolu Ajansının 98. kuruluş yıl dönümüne özel Marmaris Körfezi'nde yatların yelkenlerini açarak turladı
 • Marmaris Ticaret Odası Üyeleri Baysal'la Yola Devam Dedi Marmaris Ticaret Odası seçimleri yapıldı. Mevcut Oda Başkanı Mehmet Baysal, 880 üyenin oyunu alarak yeniden Başkan seçildi.
 • Muğla'da Sahte Para Operasyonu Muğla'nın Marmaris ilçesinde piyasaya sahte para sürdüğü iddiasıyla bir kişi gözaltına alındı.
 • Marmaris'te Sahte Para Operasyonu Muğla’nın Marmaris ilçesinde sahte para operasyonu düzenlendi. Operasyonda 2 bin 850 TL sahte para ele geçirildi.
 • Başkan Acar Aday Adaylığını Açıkladı Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar 2019’un Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde, CHP’den Marmaris Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu açıkladı.
 • Doğaya Zarar Vermeden Para Kazanıyorlar Marmaris’te yaşayan girişimci kız kardeşler Tülin Ahi Akın ve Gülcan Ahi Akın, solucan gübresi üreterek doğaya zarar vermeden para kazanıyor. Yıllık 10 ton üretim yapan Akın kardeşler, çiftçilerde organik üretim bilincini geliştirmek ve üretimlerini arttırmayı hedefliyor.
 • Jandarmadan Sahte Para Operasyonu Muğla İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekipleri Marmaris’te piyasaya sahte para sürüleceği ihbarı üzerine adli makamlardan alınan arama kararı sonrası Çetibeli Jandarma Karakol uygulama noktasında denetim yaptı.
 • Geri Dönüşüm Kumbaralarını Kırıp Uçurumdan Yuvarladılar Muğla’nın Marmaris ilçesinde, bazı duyarsız kişiler geri dönüşüm kumbaralarını ve çöp konteynırlarını kırıp uçurumdan yuvarlardı. Manzara karşısında şoke olan temizlik işçileri o anları cep telefonlarıyla kaydetti.
 1  2  3  ...  95