YATAĞAN HABERLERİ / Muğla

 • Cuma Namazı Çıkışı Kudüs Protestosu Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması kararı, Yatağan ilçesinde protesto edildi.
 • Yatağan'da Traktör Devrildi Açıklaması 1 Ölü Muğla’nın Yatağan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında devrilen traktörün altında kalan kişi hayatını kaybetti.
 • Muğla'da Devrilen Traktörün Altında Kalan Sürücü Öldü Muğla'nın Yatağan ilçesinde devrilen traktörün altında kalan kişi hayatını kaybetti.
 • Muğla'da 2 Bin Kişi Denetimli Serbestlikten Yararlandı Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde 2005 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün Koruma Kurulu toplantısından yapılan çalışmalar açıklandı. Muğla Kredi Yurtlar Kurumu salonunda gerçekleştirilen toplantıya Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Cumhuriyet Savcısı Arif Ulusoy, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Ömer İlman, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İş-Kur İl Müdürü İlyas Sarıyerli, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş ve katıldı.
 • Yalnız Yaşayan Vatandaşa Büyükşehirden Yardım Eli Sosyal hizmetler alanında da çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Yatağan’da yalnız yaşayan vatandaşa yardım eli uzattı.
 • Şehadetinin 20. Yılında Şehidin İsmi Okula Verildi Muş'taki görevi sırasında 1997 yılında teröristlerle girilen çatışmada şehit olan piyade astsubay çavuş Engin Yalçın'ın ismi, şehadetinin yirminci yılında, Muğla'nın Yatağan ilçesindeki bir okula verildi.
 • Muğla'da İHA'ya 3 Ödül Muğla’da düzenlenen Medya Başarı Ödülleri değerlendirmesinde İhlas Haber Ajansı Yatağan Muhabiri Berna Kuş, Milas Muhabiri Çağrı Purma ve Marmaris Muhabiri Cihan Altut ödüle layık görüldü.
 • Uçak Açıklaması 'Başarısız Uygulamaların Faturası Öğretmenlere Kesilemez' Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, Yatağan’da eğitim çalışanları ile bir araya geldi.
 • Yatağan'da 'Dede Aşı' Geleneği Muğla'nın Yatağan ilesinde, birlik, beraberlik ve bereketi artırması için yapılan "Dede aAı" geleneği sürdürülüyor.
 • Uçak Açıklaması 'Öğretmenler Toplumun Gerçek Mimarlarıdır' 24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı ve Memur-Sen Muğla İl Başkanı Önder Uçak, Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Kadınlar Komisyonu Başkanı Nurten Uğur ve Yatağan Eğitim-Bir-Sen İlçe yönetimi ile birlikte Yatağan Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyarette bulundu.
 • Maden-İş Genel Başkanı Akçul Açıklaması 'Siyasi Tercihleri Bir Kenara Bırakıp Ülkenin Sorunlarına Odaklanmalıyız' Türkiye Maden İşçileri (Maden-İş) Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul, sendikanın Yatağan Şubesini ziyaret ederek yönetim ve işçilerle bir araya geldi. Sendikal sorunların yanında ülkedeki genel sorunlara da değinen Akçul, "Siyasi tercihlerimizi bir kenara bırakıp ülkenin sorunlarına odaklanmamız gerekiyor. Zor dönemlerden geçiyoruz. Milletin doğal refleksleri bunu savuşturacaktır" dedi.
 • Yatağan'da 7 Suriyeli Kaçak Ve Organizatör Yakalandı Muğla’nın Yatağan ilçesinde polis ekipleri tarafından yapılan yol uygulamasında durdurulan araçta birer kadın ve çocuk ile 5 Suriyeli kaçak yakalandı. Araç sürücüsü ise gözaltına alındı.
 • Muğla'da 7 Sığınmacı Yakalandı Muğla'nın Yatağan ilçesinde durdurulan bir otomobilde Suriye uyruklu 7 sığınmacı ile bir organizatör yakalandı.
 • 'Gladyatörler Şehri' Sonbaharda Bir Başka Güzel Bölgedeki en büyük spor okulunu barındırması nedeniyle “Gladyatörler Şehri” olarak anılan Stratonikeia Antik Kenti, sonbaharda büründüğü renk çeşitliliğiyle kenti gezmeye gelen ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.
 • 'Muğla'nın Bez Bebeği' Kadınların Elinde Hayat Buluyor Muğla Kültür ve Turizm Müdürlüğünün projesi kapsamında Yatağan ilçesi Bozüyük Mahallesi'nde 'Muğla bez bebek' yapımı kursu açıldı.
 • MUSKİ, Oluk Deresini Temizledi Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Yatağan ilçesinde yetki ve sorumluluğunda olan dere temizlik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. MUSKİ ekipleri, Yatağan ilçesi Kavak Mahallesi’ni besleyen içme suyu kuyusunun zarar görmemesi için Oluk deresinde temizlik çalışması gerçekleştirdi.
 • Şampiyon Okçu Vali Civelek'i Ziyaret Etti Dünya Yıldızlar Gençler Okçuluk Şampiyonasında birincilik ve ikincilik dereceleri yapan Emircan Haney, Muğla Valisi Esengül Civelek’i ziyaret etti.
 • Muğla Büyükşehir 'Paylaşarak' Sevindirdi Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Bencik Mahallesinde dağlık alanda tuvalet, su ve banyosu bulunmayan iki gözlü bir evde yaşam mücadelesi veren Muhammet ve Ayşenur Dilektaş çiftine Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Paylaşarak Sevindir’ ekibi tarafından yeni ve sıcak bir yuvaya kavuşturuldu.
 • Tuvaleti Ve Suyu Olmayan Evde Yaşayan Aileye Yardım Muğla’nın Yatağan ilçesinde dağlık alanda tuvaleti, suyu ve banyosu bulunmayan iki gözlü evde yaşam mücadelesi veren Dilektaş ailesi, Muğla Büyükşehir Belediyesinin ‘Paylaşarak Sevindir’ ekibi tarafından yeni bir yuvaya kavuşturuldu.
 • Hacıbayramlar Mahallesi'nin İçme Suyu Hatları Yenilendi Muğla Büyükşehir Belediyesi kış aylarının yaklaşması ile birlikte il genelinde içme suyu hat yenileme ve imalat çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Yatağan ilçesi Hacıbayramlar Mahallesi’nde kireçlenmeden dolayı tıkanan eski içme suyu hatlarını yeniledi.
 • Otomobil Domuz Sürüsüne Çarptı Muğla’da domuz sürüsüne çarpan otomobil 4 yaban domuzunun telef olmasına neden oldu.
 • Atıl Durumdaki Park, Yaşam Alanına Dönüştü Yatağan Turgut Mahallesi’nde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda atıl durumda olan eski park Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa sürede içerisinde oyun parkları, spor aletleri, oturma alanları, büfesi olan yaşam alanı haline getirildi. Turgut Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa sürede tamamlanan park ve yeşil alandan çok memnun olduklarını söyleyen vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü teşekkür ettiler.
 • Antik Kentteki Eserler 'Taş Hastanesinde' Restore Ediliyor Muğla'nın Yatağan ilçesinde bulunan Stratonikeia Antik Kenti'ndeki kazılarda çıkarılan tahrip olmuş taş eserler, 'taş hastanesi'nde elden geçiriliyor Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Söğüt: 'Mesela yaklaşık 50 parçaya bölünmüş bir eser, 10 günlük bir tedaviyle iyileştiriliyor. Aynen insan vücudundaki kırıklar gibi düşünün. İnsan vücudunda tek bir kırık varsa tek operasyonla bu tedavi edilebiliyor ama çoklu kırıklarda bu işlem aşama aşama yapılıyor. Bu iş de biraz ona benziyor'
 • Dünya Şampiyonu Okçu'dan Başkan Gürün'e Ziyaret Arjantin’de yapılan Gençler Dünya Okçuluk Şampiyonası makaralı yayda Dünya Şampiyonu olan Emircan Haney Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.
 • Anıt Ağaçların Envanteri Çıkarılıyor ‘Tarihin Tanıkları-Anıt Ağaçlar’ projesi ile öncelikle tescilli 265 adet anıt ağaç ve 6 adet anıt ağaç topluluğu tek tek dolaşılarak yaş, çap, boy, bünye, yapısal özellikleri, hastalık-zararlı durumları uygun tekniklerle ölçülüyor. GPS koordinatları alınan her ağaç Coğrafi Bilgi Sistemi’nde (CBS) kayıt altına alınıyor. Proje kapsamında 84 anıt çınar ağacı ve anıt toplulukları, 13 anıt menengiç ağacı (Sakız Ağacı), 6 anıt zeytin ağacı, 1 anıt sığla ağacı topluluğu, 2 anıt okaliptüs ağacı ve anıt topluluğu, 26 anıt meşe ağacı ve anıt topluluğu ile beraber toplam 212 ağaç envantere eklendi. Ayrıca daha önceden tespit ve tescili yapılmamış olan 42 yeni anıt niteliğinde ağaç tespit edildi. Tespit edilen anıt niteliğindeki ağaçlar tescil edilmesi için başvurular yapılıyor.
 • Yoldan Geçen Şahsı Pencereden Av Tüfeğiyle Vurarak Öldürdü Muğla’nın Yatağan ilçesinde yoldan geçen şahsı pencereden av tüfeğiyle ateş ederek öldüren ve psikolojik sorunlarından dolayı tedavi gördüğü iddia edilen zanlı tutuklandı.
 • Tam 595 Litre ! Muğla’nın Yatağan ilçesinde jandarma ekiplerinin bir ev ve depoya düzenlediği operasyonda 595,5 litre sahte içki ele geçirildi.
 • Muğla'da 595 Litre Sahte İçki Ele Geçirildi Muğla’nın Yatağan ilçesinde jandarma ekiplerinin bir ev ve depoya düzenlediği operasyonda 595,5 litre sahte içki ele geçirildi.
 • Muğla'da Sahte İçki Operasyonu Muğla'nın Yatağan ilçesinde, içki yapıldığı iddia edilen bir ev ve depoya yapılan baskında 595,5 litre sahte içki, izinsiz toplanması ve nakledilmesi yasak olan çok sayıda odun dışı orman ürünü ele geçirildi.
 • 80 Yaşındaki Adam Ölmeden Önce Kendi Mevlidini Okuttu Muğla’nın Yatağan ilçesinde yaşayan 80 yaşındaki Sezai Uygur, ölmeden önce kendi mevlidini okuttu.
 • Öldürdüğü kişinin cesedinin üzerine kapanıp ağladı Muğla'nın Yatağan İlçesi'nde, evinin penceresinden av tüfeğiyle ateş ederek mermer işçisi 35 yaşındaki İsmail Uyar'ı öldürüp, ardından da cesedinin üzerine kapanarak ağlayan 31 yaşındaki Erol Tatar gözaltına alındı. Tatar'ın 6 aydır psikolojik tedavi gördüğü belirtildi.
 • Balkona Çıktı, Yoldan Geçen Adamı Vurdu Muğla’da psikolojik sorunlarından dolayı tedavi gördüğü öğrenilen bir kişi, yolan geçen bir şahsı evinin balkonundan vurdu.
 • Psikolojik Tedavi Gören Vatandaş, Yoldan Geçen Vatandaşı Öldürdü Muğla’da psikolojik sorunlarından dolayı tedavi gördüğü öğrenilen bir kişi, aralarında daha önce husumet bulunmayan vatandaşı evinin balkonundan vurdu.
 • Muğla'da Cinayet Yatağan ilçesinde, psikolojik sorunlarından dolayı tedavi gören kişinin yoldan geçen şahsı pencereden av tüfeğiyle ateş ederek öldürdüğü iddia edildi.
 • Ehliyetsiz Sürücü Kaza Yaptı Açıklaması 2 Ölü, 2 Yaralı Muğla’da ehliyetsiz sürücünün kullandığı otomobilin takla atarak uçuruma devrilmesi sonucu 18 ve 19 yaşlarındaki 2 genç yaşamını yitirdi, biri ağır iki kişi yaralandı. Edinilen bilgilere göre, ehliyetsiz olan Kadir Doğramacı (18) idaresindeki 09 D 7868 plakalı otomobil, Yatağan ilçesine bağlı Kavak Mahallesi Aysantı Mevkisinde, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu takla atarak uçuruma devrildi.
 • Muğla'da Otomobil Uçuruma Devrildi Açıklaması 2 Ölü, 2 Yaralı Yatağan'daki kazada, 18 ve 19 yaşlarındaki iki kişi yaşamını yitirdi, yaralanan iki genç ise tedavi altına alındı.
 • 'Tarlada Çalışsın' Diyenlere İnat Hedefi 12'Den Vuruyor Arjantin'de düzenlenen Gençler ve Yıldızlar Okçuluk Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Emircan Haney, başarılarıyla dikkati çekiyor Milli sporcu Emircan: 'Okçuluk sporuyla ilgilenmeye başladığımda, 'Boşa zaman harcıyorsun, bu işin sana bir getirisi olacak mı?' diyenler oldu. Söylenenlere kulak asmayıp hedefime kilitlendim' Anne Hafize Haney: 'Çevremizdekiler 'Tarlada çalışması gereken çocuğu neden okçuluğa gönderiyorsunuz?' diyerek bizleri kararımızdan vazgeçirmeye çalıştılar. Aldırış etmeden oğlumuzun arkasında dimdik durduk'
 • 'Gladyatörler Şehri' Ziyaretçilerini Tarihi Yolculuğa Çıkarıyor Muğla'nın Yatağan ilçesinde 'Gladyatörler şehri' olarak bilinen ve tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Stratonikeia Antik Kenti, ziyaretçilerini adeta büyülüyor Kazı Başkanı Prof. Dr. Söğüt:'Kente gelen birisi, antik dönemden günümüze bütün yapıların tamamını, Osmanlı dönemi taş döşemeli yollarında yürüyerek gezebiliyor. Bu yol dokusunun olduğu bir başka yer daha yok' 'Başka yerde Helenistik, Roma ve Bizans yolları var ama burada Beylikler ve Osmanlı dönemlerine ait taş döşemeli yollar da bulunuyor. Burayı diğer antik kentlerden ayıran en önemli özelliklerden birisi de bu'
 • Engelli Çocuğun, Bisiklet Tutkusu Yatağan ilçesinde doğuştan bir kolu yarım dünyaya gelen 15 yaşındaki Şükrü Umut Akcan, engeline rağmen bisikletiyle engebeli arazilerde performans sergiliyor.
 • Baştuğ'dan Taziye Ve Hayırlı Olsun Ziyareti Muğla Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Mehmet Baştuğ ve koordinasyon kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Yatağan Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • Yatağan'da Yolcu Otobüsü Motosiklete Çarptı Açıklaması 1 Ölü Muğla’nın Yatağan ilçesinde yolcu otobüsünün motosikletle çarpışması sonucu, motosiklet sürücüsü olay yerinde öldü.
 • Muğla'da Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü Yatağan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti.
 • Çerkezköy'de Yapılması Planlanan Termik Santral Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile beraberindeki heyet, Yatağan Termik Santralinde incelemelerde bulundu.
 • EÜAŞ Genel Müdürü Şatıroğlu Açıklaması '2019 yılı son tarih, rehabilite çalışmalarını yerine getirmeyen termik santrallerin çalışmasına izin verilmeyecek'.
 • Serbest Bırakılmalarına Sevinemeden Gözaltına Alındılar Muğla’nın Yatağan ilçesinde hırsızlık olayına karıştığı iddiasıyla mahkemeye çıkarılan biri hamile 3 kadın, kişi başı 6 bin lira kefaletle serbest bırakılırken başka bir suçtan gözaltına alındı 8 aylık hamile zanlı, kendisini yakalayan ekipte yer alan 8 aylık hamile astsubay nezaretinde adliyeye getirildi.
 • Trafik Kazasında Ölen Öğretmen İçin Anma Töreni Muğla'nın Yatağan ilçesinde, mesaisine yetişmeye çalışırken trafik kazasında hayatını kaybeden öğretmen Hüseyin Koç için okulunda anma töreni düzenlendi.
 • Öğretmen Hüseyin Koç Son Yolculuğuna Uğurlandı Muğla'nın Yatağan ilçesinde, görev yaptığı okuldaki mesaisine yetişmeye çalışırken trafik kazasında hayatını kaybeden Hüseyin Koç'un cenazesi toprağa verildi.
 • Yatağan'da 25 Litre Sahte İçki Ele Geçirildi Yatağan ilçesinde 25 litre sahte içki ele geçirildi.
 • Yatağan Ziraat Odası Başkanı Buğday, Son Yolculuğuna Uğurlandı Tedavi gördüğü hastanede 72 yaşında hayatını kaybeden Muğla'nın Yatağan ilçesi Ziraat Odası Başkanı Buğday'ın cenazesi toprağa verildi Şarkıcı Murat Kekilli: 'Çok sevdiğim ve saydığım bir büyüğümdü. Fikirlerine saygı duyduğum ve her zaman tecrübelerine danıştığım güzel bir insandı'
 • Başkan Gürün'e Çam Sakızı Çoban Armağanı Teşekkür Yatağan’ın Kapubağ Mahallesi sakinleri, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e yöresel ürünleri ile teşekküre geldi.
 • Morpedallar Özgürlükler Şehri Muğla'da Buluştu Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Türkiye’de ilk olan katılımcılarının tamamının kadın olduğu 1. Morpedal48 Bisiklet Festivali’ne katıldı.
 • Öğretmen Okul Yolunda Öldü Muğla’nın Yatağan ilçesinde okuluna giden öğretmen, kullandığı motosikletin otomobille çarpışması sonucu hayatını kaybetti.
 • Muğla'da Orman Yangını Yatağan ilçesinde çıkan orman yangını, havadan ve karadan yapılan müdahaleyle kontrol altına alındı.
 • Yatağan'da Mahalleliden Fıstık Çamı Tepkisi Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı Gökgedik Mahallesi'nde, bir firmanın bölgede feldspat madeni açması için fıstık çamlarının kaldırılacağını öğrenen vatandaşlar tepki gösterdi Bölgeye gelerek vatandaşları dinleyen Yatağan Kaymakamı Çiçek: 'Birincisi yeni maden sahasındaki fıstık çamları kaldırılacağı için haliyle vatandaşımız bunu istemiyor. Vatandaşlar tozdan da bahsetti ama sonuçta Orman ve Su İşleri Bakanlığı, bu firmaya madencilik faaliyeti için ruhsat vermiş. Dolayısıyla madencilik de ekonomik bir faaliyettir'
 • Sahte Banknotla Bal Aldığı İddiası Muğla'nın Yatağan ilçesinde bin 50 lira değerindeki 78 kilogramlık balı sahte banknotla aldığı ileri sürülen kişi tutuklandı.
 • Pagan İnanışının Merkezi 'Lagina'da Kazma Sesleri Muğla'nın Yatağan ilçesinde pagan inanışının merkezi kabul edilen 3 bin yıllık Lagina Kutsal Alanı'ndaki arkeolojik kazılara 6 yılın ardından yeniden başlandı Yatağan Kaymakamı Çiçek: 'Kazı çalışmalarıyla artık burayı daha çok turistin ziyaret edeceğini düşünüyoruz'.
 • Muğla'da Kaçak İçki Operasyonu Yatağan ilçesinde düzenlenen operasyonda 84 şişe kaçak içki ele geçirildi.
 • Muğla'da Otomobil Uçuruma Devrildi Açıklaması 3 Yaralı Araçta sıkışan sürücü, itfaiye ekiplerince güçlükle çıkarıldı.
 • Meksikalı Depremzedelere 'Geçmiş Olsun' Mesajı Türkiye Maden İşçileri Sendikası ile Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikasının Yatağan şubeleri, şiddetli depremin yaşandığı Meksika'ya geçmiş olsun dileğinde bulundu.
 • Belen Kahvesi'ne Ziyaretçi Akını Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Çaybükü (Gevenes) köyünde bulunan ve meşhur "Ormancı" türküsüne konu olan "Belen Kahvesi" bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı.
 • Jandarmadan Sürücülere Bayram Şekeri Kurban Bayramı tatili için Muğla'ya gelen vatandaşlara, Yatağan ilçesinde jandarma ekiplerince bayram şekeri ikram edildi.
 • 5 Ayrı Suçtan Aranıyordu Muğla’nın Yatağan ilçesinde uygulama yapan polis ekipleri, durdurdukları şehirlerarası yolcu otobüsündeki kimlik kontrolünde, 5 ayrı suçtan aranan firariyi yakaladı Ekipler, şüphelinin çantasına gizlenmiş 131 adet uyuşturucu hap ve 73 gram kubar esrar ele geçirdi.
 • Reklam Tabelası Yangını Şüphelileri Serbest Muğla-Aydın karayolu Gökbel Tüneli çıkışında reklam tabelası kaynağı yaptıkları esnada çıkan kıvılcımlardan kaynaklanan orman yangını ile ilgili Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığınca gözaltına alınan üç kişi savcılıkça serbest bırakıldı.
 • Yangına Gelen Jandarma Kaçak Ekilmiş Kenevir Buldu Muğla’nın Yatağan ilçesinde, tarım arazisinde başlayan ve makiliğe sıçrayan yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle söndürüldü Yanan arazide incelemelerde bulunan jandarma ekipleri, çalıların arasına gizlenmiş 123 kök Hint keneviri ele geçirdi.
 • Büyükşehir'den Yatağan'a Yüzme Havuzu Yatağan İlçesi’nde 7114,79 m’lik alana yapılacak olan Açık Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi için yüklenici firma ile sözleşme imzalandı. Yapılacak tesiste, 2533 m’lik yüzme havuzu, Fitness ve Pilates Salonu, Seminer ve Toplantı Salonu, Kafeterya, soyunma odaları, hakem odası, yönetici odası, personel odası yer alacak.
 • Sanatçının Ortanca Çiçeğine Yoğun İlgisi Muğla’nın Yatağan ilçesinde yaşayan Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Türk Halk Müziği sanatçısı Mehmet Topçuoğlu, Ortanca çiçeğine karşı yoğun ilgisinin olduğunu söyledi.
 • Muğla'da Azerbaycanlı Turistler Kaza Geçirdi Yatağan'da devrilen otomobilde yaralanan Azerbaycan uyruklu ikisi çocuk 7 kişi hastaneye kaldırıldı.
 • Tütün Deposunda Yetişen Şampiyonlar Muğla'da aile hekimi tarafından atıl vaziyetteki tütün deposunda kurulan okçuluk takımı, altı yılda ulusal yarışmalarda 15 kupa, 91 madalya ve 20 Türkiye rekoru elde etti Aile hekimi Sözen: 'İmkansızlıkları bir bir aştık. Geçen altı yılın ardından takımın büyük çoğunluğu yıldızlar kategorisinde milli takıma seçildi' Milli sporcu Haney: 'Kışları atıl durumdaki eski tütün deposunda, yazları ise bahçesinde çalışarak okçuluğu öğrendik'
 • Muğla'da Maki Yangını Muğla'nın Yatağan ilçesinde, çöplükte başlayan ve makiliğe sıçrayan yangın, havadan ve karadan müdahaleyle söndürüldü.
 • Mahallelerinde Yeniden 'Motor' Denilmesini Bekliyorlar Geçmiş yıllarda 'Baba Ocağı', 'Güzel Köylü' ve 'Dürüye'nin Güğümleri' gibi televizyon dizlerinin yanı sıra sinema filmleri 'Sürgün İnek' ve 'Dabbe'nin doğal stüdyosu olan Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi'nde bu yaz 'Motor' sesi duyulmadı Bölgelerinde çekilen dizi ve filmlerde oyuncu ve figüran olarak rol alan ve bunun karşılığında ek kazanç elde eden mahalleli, yeniden ekranlarda görünecekleri günleri sabırsızlıkla bekliyor Mahalle Muhtarı Beçin: 'Bozüyük halkının yarısına yakını burada çekilen dizi ve filmlerde oynadı. Mahallelimiz diziler çekilirken kazanç sağladı hatta normal zamandaki yıllık gelirleri kadar ücret aldılar. Mahalle sakinlerimiz bu yaz Bozüyük'te dizi çekilmediği ve dizilerde rol alamadıkları için üzüntülüler'
 1  2  ...  17