Haber Tarihi : 29.05.2012 16:47:02

Aile Eğitim Kursunu Tamamlayıp Sertifikalı Oldular

Fethiye Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan ‘Aile Eğitim Kurslarını’ başarı ile bitiren anneler sertifikalarını aldı.

Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2011-2012 eğitim dönemi başında başlatılan “Aile Eğitim kurslarını başarı ile bitiren annelerin sertifikaları törenle verilirken kursu başarı ile bitirerek belgeyi alma hak kazanan annelerin artık her birisinin sertifikalı anne oldukları bildirildi.

Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Patlangıç, Çalıca, Akıncı ilköğretim okulları ile Menteşeoğlu ve Çatalarık mahallelerinde açılan toplam 18 kursu başarı ile tamamlayan anneler sertifikalarına kavuştu.

Sertifika almaya hak kazanan annelerin sertifikalarını Fethiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Akif Usta, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Koftu, Halk Eğitim Merkezi Müdür yardımcısı Durali Çoban ile kurs öğretmenleri sundular. Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından annelere yönelik olarak 3 ayrı yaş gurubunda düzenlenen birinci dönem kurslarında 194 ikinci dönem kurslarında toplam 401 kursiyer eğitim alarak sertifika sahibi oldular.

Sertifikalarına kavuşan anneler “Annelik okulunu başarı ile bitirmenin mutluluğunu yaşadık. Şimdi her birimiz sertifikalı birer anne olduk. Elbette bunun büyük bir onuru var. Ama şunu itiraf edelim ki, bizler anne, çocuk sağlığı ve aile konusunda çok şeyler öğrendik, iyi ki bu kursa gelmişiz. Görev ve sorumluluklarımızı öğrendik hem de yeni arkadaşlıklar kurduk ve bilgilendik” diyerek mutluluklarını dile getirdiler .