Haber Tarihi : 17.11.2017 18:23:43

AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk Açıklaması 'Namazı Kıldırdıktan Sonra Camiden Kaçan İmam İstemiyoruz'

MUĞLA – Muğla’nın Kavaklıdere ilçesine bağlı Salkım Mahallesi’nde hayırseverlerin yaptırdığı Rüya Salkım Camii ibadete açıldı. Cuma namazı öncesi düzenlenen törende dualarla ve salavatlarla ibadete açılan camide binlerce kişi cuma namazı kıldı. Törende konuşan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, imamlara seslenerek "Namazı kıldırdıktan sonra camiden kaçan imam istemiyoruz" dedi.

Yaklaşık 2500 metrekare arsa üzerine kurulan ve Kavaklıdere ilçesinin en büyük camisi olan Rüya Salkım Camii’nin açılışına vatandaşların yanı sıra protokol üyeleri de yoğun ilgi gösterdi. Engelli vatandaşların da sorunsuzca kullanabileceği şekilde dizayn edilmiş olan caminin açılışına Muğla Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Salkım Mahallesi Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği üyeleri katıldı.

Açılış töreninde konuşan Muğla Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ise kulluk bilinci içerisinde sadece ibadetlerin değil salih amelin de çok büyük önem arz ettiğini belirterek "Salih amel sadece ibadet değildir belki komşu ile iyi geçinmektir. Yetimin başını okşamaktır. Topluma faydalı olmaktır. Belki de böylesine güzel mescitleri inşa etmektir. Bütün bunların tamamı salih ameldir. Niçin bunu ifade ediyorum, burada çok kıymetli iki kardeşimiz salih amel peşinde koşuyorlar ki böylesine güzel bir ibadethaneyi Müslümanların hizmetine kazandırdılar. Allah kendilerinden razı olsun” dedi.

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ise “Rüya Salkım Camimiz Kavaklıdere’mizin bugün itibariyle en büyük camisi. Bizim için Salkımdaki bu güzel eserimizin ayrı bir değeri var. Çünkü Kavaklıdere’mizin girişinde olan Salkım Mahallemizde Kavaklıdere’mizi temsil eden sadece salkım değil Kavaklıdere’mizin girişinde olması sebebiyle ilçemize böyle bir eseri kazandırdıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmalarının ardından açılış kurdelesi kesilen camide cuma namazı kılındı.