Haber Tarihi : 12.07.2012 17:55:06

Fethiye’den İki Öğrenci Türkiye Birincisi Oldu

ÖSYM tarafından bugün açıklanan Orta Öğretime Geçiş için yapılan seviye belirleme sınavında Fethiye’den 2 öğrenci Türkiye birincisi oldu.

Altınbaşak Anafen Dershanesi’nden Merkez Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri Ahmet Oran ve Gökşin Bulut sınavda sorulan 100 sorunun tamamını doğru cevaplandırarak 500 tam puan alıp Türkiye birincisi oldular.

Altınbaşak Anafen Dershanesi Müdür Yardımcısı Ersin Şaşmaz sonuçları değerlendirerek “Atatürk lköğretim Okulu öğrencileri Ahmet Bulut ve Gökşin Bulut’un sınavda sorulan 100 sorunun hepsini doğru cevaplandırarak 500 tam puan alıp Türkiye Birincisi olduğunu görmekteyiz. Ayrıca Ahmet Oran 6. Sınıfta 500 puan 7. Sınıfta 496 puan 8. Sınıfta 500 puan alarak Orta Öğretim Yerleştirme Puanına (OYP) göre Muğla İl genelinde İl ikincisi ve Fethiye Birincisi olmuştur. Dershanemizdeki öğrencilerin genel olarak sınavlarının iyi geçmesi ve birçok öğrencimizin bir veya iki yanlış yapması da bizi sevindirmiştir. Öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ediyoruz ve bu başarılarının gelecek eğitim hayatında da devam etmesini diliyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin başarısında katkısı olan okul öğretmenlerini, dershanemizin fedakâr öğretmenlerini ve onlara her zaman destek olan ailelerini tebrik ediyorum” dedi.

Öğrencilerimiz bundan sonra tercih süreci başlamaktadır. Öğrencilerimiz tercihlerini 16 Temmuz’dan itibaren Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden yayınlanacak kılavuza göre 1-8 Ağustos tarihleri arasında devam ettikleri okullardan yapabilirler diyen Ersin Şaşmaz başvuranlara tercih süresince yardım edeceğiz Tercihlerle alakalı gerekli yardımı yapmaya hazırız. Öğrencilerimizin tercih hatalarından dolayı mağduriyet yaşamalarına istemeyiz” dedi.